sobota, 20 sierpień 2022 15:09

Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

okrągły stół cateringowy okrągły stół cateringowy pixabay

Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

Zapoznaj się z naszym porównaniem tych dwóch modeli i rozwiej swoje ewentualne wątpliwości. 

Okrągłe stoły cateringowe 

Ten model stołu ma wiele zalet. Możemy do nich zaliczyć, chociażby bardzo elegancki wygląd. Uniwersalność tych mebli sprawia dodatkowo, że odnajdują się one właściwie we wszystkich wnętrzach. Wymieniając plusy tego rozwiązania, nie możemy oczywiście pominąć tego, że wszystkie osoby siedzące przy okrągłym stole zajmują takie same miejsca – dzięki temu nie mamy kłopotu z rozlokowaniem gości i zyskujemy pewność, że nikt nie poczuje się urażony. W przypadku okrągłego stołu cateringowego bardzo łatwo jest zachować symetrię niezależnie od ilości siedzących przy nim osób. Sala wyposażona w takie meble będzie zawsze wyglądała estetycznie i schludnie.

Kolejnym elementem przemawiającym na korzyść okrągłych stołów jest niezwykła łatwość w doborze odpowiedniego oświetlenia. Wystarczy zwykle jedna lampa umieszczona w centralnym punkcie nad stołem. Decydując się na taką formę stołów, należy jednak pamiętać również o pewnych jej ograniczeniach. Mimo iż wizualnie i estetycznie pasują one do większości rodzajów wystrojów, to jednak nie w każdym pomieszczeniu będą prezentowały się równie korzystnie. Wąskie i długie przestrzenie nie nadają się do ustawiania w nich okrągłych stołów. Pewnym minusem może być również fakt, że tego typu mebla nie ustawimy bezpośrednio przy ścianie. 

Kwadratowe stoły cateringowe 

Wymieniając zalety kwadratowych stołów cateringowych pierwszą, która się nasuwa, jest oczywiście możliwość połączenia kilku stolików w jeden dłuższy stół. Możesz w ten sposób zapewnić miejsce przy jednym stole dla większej ilości osób. Kształt kwadratu jest bardzo popularny i lubiany. Takie stoły również można dopasować do wielu wnętrz. Kolejnym ważnym czynnikiem przemawiającym na korzyść kwadratowego stołu cateringowego jest jego ustawność. Bez trudu możesz postawić taki stolik pod ścianą, a nawet w rogu sali. Dzięki temu mogą się one świetnie sprawdzić np. jako słodki stół.

Oczywiście pomimo licznych plusów również to rozwiązanie ma swoje wady. Kwadratowy stół nie zapewnia możliwości zachowania symetrii. Puste miejsce będzie niestety bardzo wyraźnie widoczne, co może wpływać na ogólną estetykę sali. Kolejnym minusem, który możemy wymienić, są również kanty, które mogą okazać się niebezpieczne i uciążliwe szczególnie w przypadku małych dzieci. 

Ostateczny wybór odpowiedniego modelu stołu cateringowego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i upodobań, a także od charakteru imprez, które zamierzamy organizować. Warto w tym celu odwiedzić przynajmniej kilka sklepów stacjonarnych i internatowych jak https://meblecateringowe.pl/, których dostępne oferty pomogą nam podjąć bardziej świadomą decyzję zakupową.

 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09