sobota, 20 sierpień 2022 15:09

Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

okrągły stół cateringowy okrągły stół cateringowy pixabay

Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

Zapoznaj się z naszym porównaniem tych dwóch modeli i rozwiej swoje ewentualne wątpliwości. 

Okrągłe stoły cateringowe 

Ten model stołu ma wiele zalet. Możemy do nich zaliczyć, chociażby bardzo elegancki wygląd. Uniwersalność tych mebli sprawia dodatkowo, że odnajdują się one właściwie we wszystkich wnętrzach. Wymieniając plusy tego rozwiązania, nie możemy oczywiście pominąć tego, że wszystkie osoby siedzące przy okrągłym stole zajmują takie same miejsca – dzięki temu nie mamy kłopotu z rozlokowaniem gości i zyskujemy pewność, że nikt nie poczuje się urażony. W przypadku okrągłego stołu cateringowego bardzo łatwo jest zachować symetrię niezależnie od ilości siedzących przy nim osób. Sala wyposażona w takie meble będzie zawsze wyglądała estetycznie i schludnie.

Kolejnym elementem przemawiającym na korzyść okrągłych stołów jest niezwykła łatwość w doborze odpowiedniego oświetlenia. Wystarczy zwykle jedna lampa umieszczona w centralnym punkcie nad stołem. Decydując się na taką formę stołów, należy jednak pamiętać również o pewnych jej ograniczeniach. Mimo iż wizualnie i estetycznie pasują one do większości rodzajów wystrojów, to jednak nie w każdym pomieszczeniu będą prezentowały się równie korzystnie. Wąskie i długie przestrzenie nie nadają się do ustawiania w nich okrągłych stołów. Pewnym minusem może być również fakt, że tego typu mebla nie ustawimy bezpośrednio przy ścianie. 

Kwadratowe stoły cateringowe 

Wymieniając zalety kwadratowych stołów cateringowych pierwszą, która się nasuwa, jest oczywiście możliwość połączenia kilku stolików w jeden dłuższy stół. Możesz w ten sposób zapewnić miejsce przy jednym stole dla większej ilości osób. Kształt kwadratu jest bardzo popularny i lubiany. Takie stoły również można dopasować do wielu wnętrz. Kolejnym ważnym czynnikiem przemawiającym na korzyść kwadratowego stołu cateringowego jest jego ustawność. Bez trudu możesz postawić taki stolik pod ścianą, a nawet w rogu sali. Dzięki temu mogą się one świetnie sprawdzić np. jako słodki stół.

Oczywiście pomimo licznych plusów również to rozwiązanie ma swoje wady. Kwadratowy stół nie zapewnia możliwości zachowania symetrii. Puste miejsce będzie niestety bardzo wyraźnie widoczne, co może wpływać na ogólną estetykę sali. Kolejnym minusem, który możemy wymienić, są również kanty, które mogą okazać się niebezpieczne i uciążliwe szczególnie w przypadku małych dzieci. 

Ostateczny wybór odpowiedniego modelu stołu cateringowego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i upodobań, a także od charakteru imprez, które zamierzamy organizować. Warto w tym celu odwiedzić przynajmniej kilka sklepów stacjonarnych i internatowych jak https://meblecateringowe.pl/, których dostępne oferty pomogą nam podjąć bardziej świadomą decyzję zakupową.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02