poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:50

Czy i dlaczego warto zakupić gotową spółkę?

kupno gotowej spółki kupno gotowej spółki pixabay

Kupno gotowej spółki przede wszystkim zaoszczędza Ci wielu formalności, wizyt w urzędach, marnowania czasu i sporo papierkowej roboty.

Jest to bardzo wygodne, ale niesie za sobą również wiele innych zalet, takich jak zyskanie zdolności kredytowej, brak popełnionych błędów przy zakładaniu spółki i brak konieczności posiadania wszelkiej wiedzy i zdolności na temat otwierania spółki. Oczywiście kupując gotową spółkę, należy wybrać firmę rzetelną i zaufaną, gdyż przejęcie spółki z wadami prawnymi i długami może mieć negatywne konsekwencje.

Gotowa zdolność kredytowa i oszczędność czasu

Jak wszyscy wiemy – czas to pieniądz. Kupując gotową spółkę, rozpoczynasz pracę w ciągu kilku dni. Dodatkowo z istniejącą spółką masz znacznie szersze perspektywy do działania od samego początku. Nie stracisz tygodni czy miesięcy na wizyty i walki w urzędach, zbieranie dokumentacji i składanie wniosków. Poświęcasz go od samego początku na rozwój firmy, możesz starać się o kredyty, a klienci i partnerzy handlowi będą mieli nieco większe zaufanie do spółki istniejącej 10 miesięcy niż 10 dni.

Wielu przedsiębiorców, zamiast zakładać nową działalność, decyduje się na kupno gotowej spółki głównie ze względu zdolności kredytowej. Ta buduje się z upływem czasu. Jeśli zależy Ci na szybkich terminach, to po pierwsze samo założenie nowej spółki zabierze Ci sporo czasu, a po drugie raczej mało który bank przygotuje atrakcyjną ofertę finansowania dla spółki działającej kilka dni.

Kupując spółkę gotową, która ma nadany numer NIP, jest wpisana do KRS i posiada wpisy do PKD z historią kilkumiesięczną, zyskujesz wyższą zdolność kredytową, a z drugiej strony nie tracisz szans na dotację z Unii Europejskiej dla nowych spółek. O taką dotację najlepiej wnioskować pomiędzy 6 a 12 miesiącem działalności.

Wiedza, formalności i aspekty prawne

Jeśli nie jesteś doświadczony w otwieraniu spółek, to wiedz, że otworzenie nowej spółki nie jest wcale takie proste. Proces rejestracyjny trwa często kilka tygodni, a nawet miesięcy. Niestety wizyty w urzędach i zbieranie całej dokumentacji nie są przyjemnym zadaniem. Pamiętaj, że jeden błąd w formalnościach oznacza odrzucenie dokumentów, co wydłuża czas zakładania spółki o kolejne tygodnie. Profesjonalne firmy handlujące spółkami wiedzą, jak to robić, używają gotowych schematów i nie tracą na to tyle czasu, co przeciętny Kowalski bez doświadczenia. Dzięki temu masz również pewność, że spółka nie jest obciążona wadami prawnymi czy błędami podczas procesu rejestracyjnego, które niewychwycone przez urzędy przy zakładaniu tej spółki, mogą ukazać się w późniejszym czasie.

Rzetelna firma bez wątpliwości podpisze akt notarialny i da gwarancję historii spółki oraz braku zadłużenia i wad prawnych. Przejmując spółkę z długami i wadami prawnymi, możesz wpędzić się w ogrom problemów i w zależności od rodzaju spółki – możesz nawet odpowiadać za jej poprzednie zobowiązania i zamiast zaoszczędzenia pieniędzy i czasu otrzymasz problemy prawne i długi.

Podsumowując, pomimo że kupno gotowych spółek jest wygodnym i dobrym rozwiązaniem, jak w każdej branży trzeba zachować czujność. Korzystaj tylko ze zweryfikowanych firm jak LTD Solutions, znanych na rynku i cieszących się zaufaniem. Dzięki temu zyskasz sporo czasu, który musiałbyś zmarnować na dopełnienie wszelkich formalności i otrzymasz spółkę gotową do działania – ze zdolnością kredytową, z wpisem do KRS, nadanym numerem NIP i odpowiednimi wpisami PKD.

 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09