środa, 06 lipiec 2022 19:18

Wyjazd służbowy – jaki abonament komórkowy wybrać?

telefonia komórkowa dla firm telefonia komórkowa dla firm pixabay

Telefonia komórkowa dla firm przydaje się w wielu sytuacjach – jedną z nich są służbowe wyjazdy. Jaki abonament wybrać, by zachować stały kontakt zarówno ze współpracownikami, jak i klientami?

 

 

Abonament komórkowy dla firm musi być pozbawiony ograniczeń w kwestii rozmów i wiadomości

Sytuacja, w której nie możemy zadzwonić do klienta lub nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na jego wiadomość, jest bardzo problematyczna. Kluczowym elementem oferty telefonii komórkowej dla firm powinny być nielimitowane połączenia głosowe i SMS-y. Co istotne, takich rozwiązań często nie znajdziemy w przypadku usług na kartę, dlatego najlepiej postawić na abonament komórkowy dla firm. Warto przy tym podkreślić, że przedsiębiorcy mogą liczyć na dogodniejsze warunki cenowe niż klienci indywidualni. Dodatkowo opłaty te mogą wliczyć w koszty prowadzenia swojej firmy.

Zasięg telefonii komórkowej dla firm

Brak zasięgu to kolejne utrudnienie w kontakcie z klientami oraz partnerami biznesowymi. Warto zatem zwrócić uwagę na pokrycie najważniejszych obszarów kraju nadajnikami danego operatora. Choć właściwie każda sieć z „wielkiej czwórki” oferuje zadowalające warunki na tym polu, wciąż dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, czy na interesujących nas terenach nie występują „białe plamy”. Sporym zasięgiem może pochwalić się na przykład Play, którego sygnał dociera do ponad 99% mieszkańców Polski. Dobrym wyborem będą także operatorzy MVNO bazujący na nadajnikach tej sieci, którzy skupiają swoją ofertę na propozycjach dla firm – jednym z przykładów jest INEA. Termin MVNO oznacza operatorów wirtualnych, to znaczy takich, którzy wykorzystują infrastrukturę innego operatora. Współdzielenie sieci pozwala obniżyć koszty operacyjne, które przekładają się na możliwość zapewniania atrakcyjnych ofert klientom.

Jaki abonament będzie najlepszy?

Przy wyborze abonamentu należy zwrócić uwagę na wiele czynników – od zasięgu, przez rodzaj łączności, aż po wysokość miesięcznych opłat. W kwestii samych warunków umowy oprócz wiadomości i połączeń coraz istotniejsza jest także ilość dostępnych danych. Za niezbędne minimum można uznać pakiet 5 GB na miesiąc, z kolei pakiet 10 GB  jest w stanie zaspokoić potrzeby większości firm. Kolejną ważną kwestią jest możliwość dzierżawienia telefonów służbowych dla pracowników – taka opcja pozwoli zoptymalizować koszty i uprościć kontrolę nad abonamentem. Wielu operatorów umożliwia również przeniesienie wcześniej wykorzystywanego numeru do nowej sieci, dzięki czemu będziemy w stanie bez problemu zachować kontakt z klientami.

Wybierz abonament pod kątem potrzeb swojej firmy

Ostatecznie o wyborze abonamentu decydować powinna specyfika działalności danego przedsiębiorstwa. Dla niektórych firm istotniejszy będzie transfer danych, z kolei inne zwrócą uwagę głównie na zasięg w ciężko dostępnych terenach. Liczy się tutaj także potrzeba wykonywania połączeń zagranicznych, które przeważnie są limitowane. Przy tym wszystkim należy uwzględnić również koszty oraz dodatkowe rozwiązania telefonii komórkowej dla firm oferowane przez operatora. Podjęcie odpowiedniej decyzji może być zatem dość trudne – warto najpierw sprawdzić, czy istnieje możliwość skontaktowania się z opiekunem biznesowym, który pomoże przejść przez cały ten proces.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02