środa, 06 lipiec 2022 19:18

Wyjazd służbowy – jaki abonament komórkowy wybrać?

telefonia komórkowa dla firm telefonia komórkowa dla firm pixabay

Telefonia komórkowa dla firm przydaje się w wielu sytuacjach – jedną z nich są służbowe wyjazdy. Jaki abonament wybrać, by zachować stały kontakt zarówno ze współpracownikami, jak i klientami?

 

 

Abonament komórkowy dla firm musi być pozbawiony ograniczeń w kwestii rozmów i wiadomości

Sytuacja, w której nie możemy zadzwonić do klienta lub nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na jego wiadomość, jest bardzo problematyczna. Kluczowym elementem oferty telefonii komórkowej dla firm powinny być nielimitowane połączenia głosowe i SMS-y. Co istotne, takich rozwiązań często nie znajdziemy w przypadku usług na kartę, dlatego najlepiej postawić na abonament komórkowy dla firm. Warto przy tym podkreślić, że przedsiębiorcy mogą liczyć na dogodniejsze warunki cenowe niż klienci indywidualni. Dodatkowo opłaty te mogą wliczyć w koszty prowadzenia swojej firmy.

Zasięg telefonii komórkowej dla firm

Brak zasięgu to kolejne utrudnienie w kontakcie z klientami oraz partnerami biznesowymi. Warto zatem zwrócić uwagę na pokrycie najważniejszych obszarów kraju nadajnikami danego operatora. Choć właściwie każda sieć z „wielkiej czwórki” oferuje zadowalające warunki na tym polu, wciąż dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, czy na interesujących nas terenach nie występują „białe plamy”. Sporym zasięgiem może pochwalić się na przykład Play, którego sygnał dociera do ponad 99% mieszkańców Polski. Dobrym wyborem będą także operatorzy MVNO bazujący na nadajnikach tej sieci, którzy skupiają swoją ofertę na propozycjach dla firm – jednym z przykładów jest INEA. Termin MVNO oznacza operatorów wirtualnych, to znaczy takich, którzy wykorzystują infrastrukturę innego operatora. Współdzielenie sieci pozwala obniżyć koszty operacyjne, które przekładają się na możliwość zapewniania atrakcyjnych ofert klientom.

Jaki abonament będzie najlepszy?

Przy wyborze abonamentu należy zwrócić uwagę na wiele czynników – od zasięgu, przez rodzaj łączności, aż po wysokość miesięcznych opłat. W kwestii samych warunków umowy oprócz wiadomości i połączeń coraz istotniejsza jest także ilość dostępnych danych. Za niezbędne minimum można uznać pakiet 5 GB na miesiąc, z kolei pakiet 10 GB  jest w stanie zaspokoić potrzeby większości firm. Kolejną ważną kwestią jest możliwość dzierżawienia telefonów służbowych dla pracowników – taka opcja pozwoli zoptymalizować koszty i uprościć kontrolę nad abonamentem. Wielu operatorów umożliwia również przeniesienie wcześniej wykorzystywanego numeru do nowej sieci, dzięki czemu będziemy w stanie bez problemu zachować kontakt z klientami.

Wybierz abonament pod kątem potrzeb swojej firmy

Ostatecznie o wyborze abonamentu decydować powinna specyfika działalności danego przedsiębiorstwa. Dla niektórych firm istotniejszy będzie transfer danych, z kolei inne zwrócą uwagę głównie na zasięg w ciężko dostępnych terenach. Liczy się tutaj także potrzeba wykonywania połączeń zagranicznych, które przeważnie są limitowane. Przy tym wszystkim należy uwzględnić również koszty oraz dodatkowe rozwiązania telefonii komórkowej dla firm oferowane przez operatora. Podjęcie odpowiedniej decyzji może być zatem dość trudne – warto najpierw sprawdzić, czy istnieje możliwość skontaktowania się z opiekunem biznesowym, który pomoże przejść przez cały ten proces.

 • Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa
  Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa

  Promocja poprzez gadżety firmowe to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, poszukujących nowych sposobów na zwiększenie świadomości marki i przyciągnięcie uwagi klientów. Przyjrzyjmy się tej strategii marketingowej i dowiedzmy się, czy rzeczywiście działa oraz jakie są kluczowe czynniki sukcesu.

  Written on czwartek, 28 wrzesień 2023 14:53
 • Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?
  Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?

  We współczesny, niezwykle dynamicznym świecie, w którym działamy zarówno zawodowo, jak i prywatnie, umiejętność efektywnej komunikacji w grupie stanowi kluczowy element sukcesu. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego właściwa komunikacja w zespołach, organizacjach, czy nawet w życiu codziennym jest tak niezwykle istotna. Odkryjmy razem, jak poprawić umiejętności komunikacyjne i osiągnąć lepsze rezultaty we współpracy z innymi.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:28
 • Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie
  Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie

  Okna są kluczowym elementem każdego domu, firmy, sklepu czy też lokalu usługowego. Wpuszczają promienie słoneczne, umożliwiają dostęp do pięknych krajobrazów, pozwalają na powiew świeżego powietrza, a także są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Aby jednak spełniały swoją rolę należy dbać o ich regularne mycie, co dla wielu osób jest sporym wyzwaniem.

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 15:44
 • Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?
  Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?

  Duży materac jednoosobowy o wymiarach 100x200 cm to rozmiar, który jest szerszy niż standardowe materace jednoosobowe (80x200 cm). To oznacza, że zapewnia więcej przestrzeni do spania dla jednej osoby, co może być atrakcyjne dla wielu osób.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:03
 • Nauka pływania – co warto wiedzieć przed zajęciami?
  Nauka pływania – co warto wiedzieć przed zajęciami?

  Pływanie to aktywność dla dzieci i dorosłych. Ci młodsi zazwyczaj uczą się szybciej, starsi potrzebują nieco więcej czasu, aby przyswoić nowe techniki ruchowe. Pewne jest to, że nauka pływania w Szczecinie to sposób na dobrą zabawę, a przy tym aktywność, która pozytywnie wpływa na zdrowie naszego organizmu. Na czym polega nauka pływania? Dla kogo organizowane są zajęcia? Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zanurzysz się w wodzie.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 15:08
 • Inwestowanie długoterminowe vs. spekulacja krótkoterminowa w CFD
  Inwestowanie długoterminowe vs. spekulacja krótkoterminowa w CFD

  Niezależnie od branży czy rynku na jakim działamy, inwestorów możemy podzielić na dwie grupy. Inwestujących krótkoterminowo i tych inwestujących długoterminowo. Oba te podejścia mają swoje zalety i ograniczenia, a wybór odpowiedniej strategii inwestycyjnej i aktywów zależy od indywidualnych celów, tolerancji ryzyka i stylu inwestowania. Kontrakty na różnicę (CFD) pozwalają wykorzystać zarówno podejście długoterminowe, jak i krótkoterminowe. W tym artykule przedstawimy jak można wykorzystać CFD w każdej z tych strategii.

  Written on poniedziałek, 04 wrzesień 2023 09:13
 • Wszystko w jednym miejscu: Telekomunikacja dla dzisiejszego świata
  Wszystko w jednym miejscu: Telekomunikacja dla dzisiejszego świata

  W dynamicznym i globalnym świecie, telekomunikacje ciągle ewoluują i mają coraz większy wpływ na nasze codzienne życie. Rozmowy z bliskimi przez telefon, wysyłanie wiadomości tekstowych oraz korzystanie z internetu są tym cichym, ale nieodłącznym ogniwem, które spinają naszą współczesną rzeczywistość.

  Written on wtorek, 22 sierpień 2023 07:00
 • Kampanie MMS - nieszablonowa usługa marketingu mobilnego
  Kampanie MMS - nieszablonowa usługa marketingu mobilnego

  Według różnych szacunków w Polsce ponad 75 procent osób korzysta ze smartfonów. Specjaliści od marketingu zauważyli ten fakt i coraz częściej wykorzystują kampanie oparte nie o internet, a właśnie telefonię komórkową. Jednym z rozwiązań, które można wdrożyć, jest kampania MMS – smartfony z łatwością odbierają takie wiadomości, a graficzna forma pozwala na atrakcyjne przedstawienie promowanych treści.

  Written on czwartek, 27 lipiec 2023 12:21
 • Chcę zostać coachem w biznesie - czy istnieją studia, które pomogą mi doszlifować kluczowe umiejętności?
  Chcę zostać coachem w biznesie - czy istnieją studia, które pomogą mi doszlifować kluczowe umiejętności?

  W świecie, w którym rytm życia staje się coraz szybszy, a oczekiwania względem efektywności i osiągania celów są coraz większe, rola coacha stała się niezwykle ważna. Coaching biznesowy to profesjonalne wsparcie i prowadzenie procesów rozwojowych dla liderów i pracowników. Pomaga im osiągnąć cele, rozwijać umiejętności oraz radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi. Wiele osób coraz częściej zastanawia się, czy istnieją studia pomagające zostać coachem w biznesie.

  Written on poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:06
 • Różnorodność szkoleń: Klucz do Rozwoju Kariery w Dowolnej Branży
  Różnorodność szkoleń: Klucz do Rozwoju Kariery w Dowolnej Branży

  Nieustanne doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy są kluczowymi elementami budowania udanej kariery, niezależnie od branży, w której pracujemy. Obecny rynek pracy jest dynamiczny i konkurencyjny, co sprawia, że ważne jest, aby być elastycznym i otwartym na naukę nowych umiejętności. Różnorodność szkoleń staje się coraz bardziej kluczowa, ponieważ pozwala pracownikom na adaptację do zmieniających się trendów i wymagań rynku, co w konsekwencji przyspiesza ich rozwój zawodowy.

  Written on poniedziałek, 24 lipiec 2023 11:58