środa, 20 lipiec 2022 09:06

Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych. Serwis hydrauliki siłowej – naprawa maszyn budowlanych, rolniczych i przemysłowych

serwis pomp hydraulicznych serwis pomp hydraulicznych pixabay

Pompy hydrauliczne stanowią podstawę działania wielu specjalistycznych maszyn budowlanych, rolniczych, ale także tych używanych w fabrykach.

Hydraulika siłowa znacząco przyspiesza i ułatwia pracę, umożliwiając koparce przenoszenie ogromnych ciężarów. Jednak czasem pompa hydrauliczna może ulec awarii. Co wtedy robić? Najlepiej znaleźć godny zaufania serwis hydrauliki siłowej.

Jak działa pompa hydrauliczna? Zasada funkcjonowania pomp hydraulicznych

Na każdym końcu pompy hydraulicznej znajduje się zbiornik. Zbiorniki te są wypełnione cieczą (taką jak woda lub specjalny olej). Z jednej strony zbiornika znajduje się zawór wlotowy, który po otwarciu wpuszcza ciecz do zbiornika, a z drugiej strony zawór wylotowy, który po otwarciu wypuszcza ciecz.

Tłoki są połączone z prętami, które biegną wzdłuż każdego boku zbiornika. Tłoki poruszając się w górę i w dół, naciskają na ścianki zbiornika, powodując jego rozszerzanie i kurczenie (podobnie jak płuca podczas oddychania). Ruch ten powoduje, że ciecz jest przepychana przez rury pod wysokim ciśnieniem przy niewielkim wysiłku z naszej strony. Ten skomplikowany mechanizm umożliwia pracę wielu specjalistycznych maszyn. Pompy są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym w silnikach i przekładniach samochodowych, sprzęcie i systemach rolniczych oraz w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Przenoszona moc płynu może być wykorzystywana do uruchamiania siłowników lub silników hydraulicznych albo do wytwarzania różnicy ciśnień, która powoduje inne funkcje, takie jak uszczelnianie zaworów.

Rodzaje pomp hydraulicznych. Z jakimi rodzajami pompy hydraulicznej możemy mieć do czynienia?

Pompy hydrauliczne to urządzenia mechaniczne, które przenoszą moc płynu na obracający się wał wyjściowy. Istnieją dwa główne typy pomp hydraulicznych: pompy wyporowe i pompy odśrodkowe. Pompy wyporowe składają się z obracającego się mechanizmu śrubowego, który przemieszcza przez nie ciecz, natomiast pompy odśrodkowe wykorzystują siłę odśrodkową wywoływaną przez obracające się tarcze.

Pompy hydrauliczne są dostępne w wielu konfiguracjach od różnych producentów. Jednak do najczęściej spotykanych typów pomp hydraulicznych należą: pompa zębata, tłokowa i łopatkowa.

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne

 

Pompy tłokowe – jeden z częściej używanych typów pomp hydraulicznych

Najbardziej podstawowym typem pompy hydraulicznej jest pompa tłokowa. Pompy tłokowe zawierają jeden lub więcej tłoków w zamkniętej komorze cylindra. Tłoki są połączone ze sobą za pomocą korbowodów i/lub wałów korbowych, dzięki czemu poruszają się razem podczas pracy. Tłoki poruszają się tam i z powrotem w komorze o stałej objętości w celu zassania cieczy do jednej strony komory (ssanie) i wypuszczenia jej przez port wylotowy po drugiej stronie (tłoczenie). Gdy każdy tłok porusza się w kierunku portu wylotowego, przemieszcza objętość płynu znajdującego się w komorze cylindra w kierunku tego portu.

 

Naprawa podzespołów hydrauliki siłowej. Regeneracja pomp hydraulicznych, silników hydraulicznych i nie tylko

Właściciele maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu – w przypadku, gdy spotka ich awaria pompy hydraulicznej – mogą szukać pomocy w jednym z serwisów hydrauliki siłowej. Niektóre serwisy oferują mobilną usługę regeneracji pomp hydraulicznych. Wykorzystują specjalistyczny sprzęt i narzędzia, w tym wodoodporne stanowisko badawcze, aby wykonać prace w siedzibie klienta.

Usługi mobilnego serwisu obejmują:

 • demontaż pompy, czyszczenie i sprawdzenie części wewnętrznych;
 • wymianę zużytych uszczelek i uszczelnień, jeśli to konieczne;
 • ponowny montaż pompy z nowymi uszczelkami i uszczelnieniami;
 • testowanie pompy po regeneracji.

Regeneracja pomp hydraulicznych

Regeneracja pomp hydraulicznych

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – proces, który powinno się cyklicznie powtarzać

Pompy hydrauliczne są używane przez długi czas, dlatego cyklicznie wymagają regeneracji lub wymiany. Naprawa lub regeneracja pompy hydraulicznej lub silników hydraulicznych jest operacją, która pozwala przywrócić jej pierwotne właściwości, a tym samym przedłużyć żywotność sprzętu. Cykliczne przeglądy to podstawa podczas pracy z ciężkim sprzętem.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem pomp hydraulicznych https://hydro-dex.com/

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02