środa, 17 sierpień 2022 18:09

Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

materac 150x200 materac 150x200 pixabay

Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

Coraz więcej sklepów zwłaszcza tych internetowych, dostosowuje ofertę do potrzeb klienta poszerzając ją o niestandardowe rozmiary. Podejmując decyzję co do rozmiaru materaca, ogranicza nas tylko przestrzeń w której będzie umieszczone łóżko. Nie ma przeszkód by z materaca 150x200 cm, korzystała jedna osoba.

Komfort snu na dużym materacu

Pierwszym czynnikiem, który odpowiada za komfort i wygodę jest właśnie odpowiedni rozmiar materaca. Szerokość i długość materaca zależy od wielkości ciała użytkownika. Wraz z rozwojem oraz wzrostem, użytkownik będzie potrzebował innej powierzchni do snu. Przyjęto że już szerokość 70 cm, jest odpowiednia dla jednej osoby, ale może być znacznie szersza. Materac powinien być dłuższy około 15-20 centymetrów od wzrostu użytkownika.  Dlatego materac 150x200 cm może użytkować zarówno dwie osoby jak i jedna.

Jaką konstrukcję wybrać dla nastolatka, by odczuwał wysoki komfort snu.

Wybór modeli materacy jest ogromny, dlatego na początku, warto określić wagę ciała użytkownika.  To pomoże zawęzić ofertę. Najczęściej poleca się modele na konstrukcji pocket, mniej na multipocket, jeszcze mniej piankowe. Materace pocketowe mają kieszenie w których umieszczone są sprężyny w kształcie walca. Takie konstrukcję tworzące bazę są trwałe, ciche, pracujące pod naciskiem punktowym i komfortowe. To jakie surowce zostaną wykorzystane do wykończenia materaca zależy wyłącznie od określonych potrzeb użytkownika.

Jakie surowce w materacu dla nastolatka.

Dla nastolatków, gdzie waga ciała nie przekracza 100kg, najlepsze są powierzchnie materacy średnio twardych. Materace 150x200 cm o tym stopniu twardości są najbardziej uniwersalny, ze względu na możliwość ich rozbudowanie dowolnym surowcem. Największa grupą surowców są te średnio twarde tj: Pianka T25, HR, visco memory, lateks, profilowany molet. Jedne z nich są wysokoelastyczne- HR, inne plastyczne- visco memory, sprężyste- lateks inne z wypustkami- profilowany molet. Wszystkie ww nie zmienią stopnia twardości  pomimo nałożenia warstwy.

Pozostałe stopnie twardości w materacach 150x200 cm

Aby uzyskać wyższy stopień twardości typu twardy lub bardzo twardy, wykorzystuje się maty utwardzające tj. kokos, końskie włosie czy trawę morską. Powierzchnie twarde H3 uzupełnione są o pojedynczą warstwę surowców utwardzających. Takie materace najczęściej poleca się osobom z wagą ciała powyżej 100kg lub takie, które lubią ujednoliconą powierzchnie z delikatną elastycznością. Użyte te same surowce tylko w podwójnej warstwie, generują strony bardzo twarde H4, odpowiednie dla osób z wagą przekraczająca 120kg. Na odczuwalną twardość powierzchni materaca ma również wpływ wykorzystana konstrukcja. W wersji multipocket odczucie twardości będzie zwiększone. Te wszystkie opisane konfiguracji i niestandardowy rozmiar materaca 140x210 cm dostępny na stronie sklepu Sennes.pl.

 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09