sobota, 23 październik 2021 11:59

Kryptowaluta Tron (TRX) – co warto o niej wiedzieć?

Kryptowaluta TRON Kryptowaluta TRON pixabay

Co warto wiedzieć na temat kryptowaluty TRON (TRX)? Czy jest to projekt, który daje duże nadzieje na wzrosty? Czy jest to Altcoin, który może się pochwalić użytecznością w postaci rozwiązywania jakiegoś problemu czy raczej jest to moneta o charakterze spekulacyjnym? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. 

 

Początki projektu – podczas ICO sprzedano 40% jednostek w cenie 0,0019 USD 

Kryptowaluta TRON swoje początki ma w Singapurze. ICO projektu Tronix wystartowało 31 sierpnia 2017 roku. Podczas sprzedaży tokenów zebrano zaplanowaną kwotę w postaci 70 milionów dolarów. W taki sposób wystawiono 40% jednostek (maksymalna liczba jednostek TRX to 100 mld). Kryptowaluta TRX była w momencie ICO wyceniana na 0,0019 USD. 

TRON – platforma, która ma stanowić podstawę dla zdecentralizowanego Internetu 

Tron nie jest wyłącznie aktywem spekulacyjnym, ale także zdecentralizowaną platformą opartą o sieć blockchain, która według założeń twórców mogłaby posłużyć jako coś na wzór zdecentralizowanego Internetu. Roboczo projekt tego typu bywa nazywany mianem Internetu 3.0. Główną ideą jest stworzenie sieci, która działa bez pośredników, zapewnia użytkownikom prywatność, nie musi mierzyć się z cenzurą oraz dostarcza rozrywkę jakiej zwykle użytkownicy szukają w Internecie. Mówiąc o rozrywce można mieć na myśli takie zasoby jak filmy, muzykę oraz gry. Poza tym, w ramach projektu Tron ma być możliwe tworzenie zdecentralizowanych aplikacji podobnie jak ma to miejsce w przypadku Ethereum. Zaletą TRON mają być bardzo konkurencyjne możliwości w zakresie skalowalności (TRON umożliwia obsługę dużej ilości transakcji jednocześnie). 

TRX – notowania (kurs i kapitalizacja rynkowa)

Po ICO, które miało miejsce w 2017 roku, kurs na początku 2018 roku niewiarygodnie wystrzelił w   górę osiągając ATH na poziomie około 0,30 USD. Przypomnijmy, że podczas ICO można było zakupić TRX w cenie 0,0019 USD. Zatem już po kilku miesiącach kurs tego aktywa wzrósł ponad 100 razy. Po tym wzroście nastąpiło ochłodzenie, gdyż kurs oscylował w okolicach 0,01 – 0,05 USD co i tak dla wczesnych inwestorów powinno być bardzo satysfakcjonujące. Osoby, które kupiły TRX na początku 2018 roku musiały jednak pogodzić się z trochę niższą wyceną niż w momencie nabycia kryptowaluty. Kolejne większe wzrosty pojawiły się dopiero w pierwszej połowie 2021 roku, gdy kurs TRX dotarł do granicy 0,16 USD. 

TRX jest notowany w trzeciej dziesiątce kryptowalut o największej kapitalizacji (stan na październik 2021), a największy obrót notuje w Korei Południowej. Jest to moneta, która dostępna jest na większości topowych giełd kryptowalut. 

Podsumowanie - Informacje o projekcie TRON (TRX) w pigułce

Tron to cyfrowa platforma, która ma obejmować aplikacje o charakterze rozrywkowym.

Wykorzystuje algorytm konsensusu Delegated Proof of Stake. 

Projekt został zapoczątkowany przez organizacje non-profit, która ma biura w Singapurze i San Francisco. Początkowo TRX był znany głównie w Azji. Obecnie osiągnął globalną rozpoznawalność.

Sieć główną uruchomiono w 2018 roku, natomiast ICO miało miejsce w 2017 roku. 

TRON można nazwać projektem, który rzucił rękawice branży medialnej. Celem jest zmniejszenie roli pośredników dystrybuujących treści (np. wideo lub gry). Ponadto, aspiracje twórców sięgają do realnego konkurowania z Ethereum, a w przyszłości projekt miałby stać się alternatywą dla Internetu. Plany brzmią bardzo ambitnie co może rozbudzać wyobraźnie entuzjastów tego projektu. 

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 15:08
 • ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?
  ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?

  Choć fundusze ETF dopiero zyskują na popularności, to wielu inwestorów dostrzega ich potencjał i chętnie dodaje je do swoich portfeli inwestycyjnych. Zanim jednak podejmą taką decyzję, często analizują oni wybrane ETF-y pod względem płynności. Dlaczego?

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:29
 • Worki do odkurzacza Budget
  Worki do odkurzacza Budget

  Worki do odkurzacza są nieodzownym akcesorium, które po prostu musi posiadać każdy użytkownik tradycyjnego odkurzacza domowego.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:12
 • Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?
  Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?

  Prowadzenie sklepu spożywczego rządzi się swoimi prawami. Sposobów na promocję jest wiele, a większość z nich odbywa się metodą stacjonarną. Internet w kontekście sklepu spożywczego nie jest bardzo przydatną rzeczą.

  Written on sobota, 30 kwiecień 2022 09:55
 • Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu
  Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu

  Szybka i bezproblemowa transakcja oraz gotówka od ręki? Sprzedaż samochodu nigdy nie była tak prosta! Zapomnij o samodzielnym szukaniu kupca i postaw na sprawdzony skup samochodów, dzięki któremu błyskawicznie pozbędziesz się problemu.

  Written on poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:29
 • Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony
  Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

  Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

  Written on wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21
 • Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie
  Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

  Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

  Written on poniedziałek, 04 kwiecień 2022 11:51
 • Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej
  Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej

  Surfowanie po sieci jest dziś tak naturalne, że nawet nie zwracamy uwagi, gdy korzystamy z sieci WWW. Internet stał się dla nas codziennością, dlatego często nie zastanawiamy się w jaki sposób działają dzisiejsze strony internetowe i z jakiego powodu bazy danych są dziś tak ważne. Co ciekawe, nawet gdy kupujemy najtańszy hosting u jakiegokolwiek developera, mamy dostęp w ramach takiego hostingu do bazy danych, których najczęściej zwykli użytkownicy po prostu nie używają. W jaki sposób działają bazy danych i czym właściwie one są?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 11:51
 • Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie
  Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie

  Gdy chcemy doprowadzić do tego, że tematyka odnajdywania atrakcyjnych ofert pracy okaże się o wiele bardziej sprzyjająca znalezieniu dobrego zajęcia, to z pewnością warto ugruntować swoją orientację w możliwościach niesionych przez aktualizowane codziennie zasoby

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:38
 • Jak napisać profesjonalne CV?
  Jak napisać profesjonalne CV?

  Coraz większa ilość osób zdaje sobie sprawże z tego, że jakość naszego CV realnie wpływa na prawdopodobieństwo zatrudnienia w konkretnej branży. Czasy, kiedy wystarczyło przyjść do pracy i porozmawiać z kierownikiem, czy dyrektorem już dawno się skończyły, dlatego też coraz większa ilość osób szuka informacji o tym, w jaki sposób napisać profesjonalne CV, które realnie zwiększy szanse na znalezienie jakiegoś zatrudnienia. Co musi znaleźć się w takim CV i dlaczego jest to tak istotne podczas szukania pracy?

  Written on piątek, 01 kwiecień 2022 11:51