To stresująca sytuacja – chorzy w trakcie pobytu na szpitalnym korytarzu obawiają się o swoje zdrowie i najczęściej doświadczają nieprzyjemnych objawów. Jak wyposażyć poczekalnię, by była miejscem przyjaznym i komfortowym dla pacjentów?
Komfortowa poczekalnia w szpitalu. Wygodne i łatwe w utrzymaniu siedziska
Podstawowe wyposażanie szpitalnej poczekalni stanowią krzesła, ławki lub kanapy. Pacjent powinien móc wygodnie usiąść, a w razie potrzeby podeprzeć zranioną kończynę – krzesła lub fotele z podłokietnikiem powinny ułatwić oczekiwanie osobom z urazami. Warto również zadbać o ergonomiczne oparcie – to ratunek dla kręgosłupa w długiej kolejce.
Przez szpitalną poczekalnię codziennie przewija się setki osób. Siedziska w poczekalni są szczególnie narażone na zabrudzenia, otarcia i inne uszkodzenia wynikające z użytkowania w miejscu publicznym. Materiały, z których wykonane są krzesła, powinny być szczególnie odporne i łatwe w czyszczeniu oraz dezynfekcji.
Dostęp do świeżej wody pitnej. Dystrybutory filtrujące
Pacjenci udający się do szpitala nie zawsze mają czas i pamiętają o tym, żeby zabrać ze sobą coś do picia. W poczekalni nie może zabraknąć dystrybutora z wodą, po którą może sięgnąć chory czy bliska osoba. Odpowiednie nawodnienie jest szczególnie ważne podczas choroby, a kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce sprzyja odwodnieniu.
Decydując się na dystrybutor wody, warto wybrać opcję z systemem filtracji. Co ważne, nowoczesne urządzenia https://www.aquamo.com.pl/dystrybutory są podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej – nie wymagają wymiany butli. Estetycznie wykonane dystrybutory, z funkcją podgrzewania wody to doskonały wybór do szpitalnej poczekalni: pacjenci oraz ich rodziny mogą korzystać z takiego rozwiązania przez całą dobę i zrobić sobie ciepły napój lub posiłek instant.
Dodatkowe wyposażenie – wygodne wieszaki i szafki
Komfortowa poczekalnia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym powinna być wyposażona w wieszaki na odzież wierzchnią i parasole. Praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem są również szafki depozytowe, w których pacjenci mogą odłożyć swoje rzeczy osobiste na czas pobytu w gabinecie czy sali zabiegowej. Wybierając akcesoria do poczekalni, należy wziąć pod uwagę również ich ilość i rozmieszczenie. Ilość powinna być dopasowana do przepustowości poszczególnych poczekalni, a szafki i wieszaczki należy umieścić w widocznym dla pacjentów miejscu.