środa, 19 październik 2022 15:15

Komfortowa poczekalnia dla pacjentów w szpitalu – jak ją wyposażyć

dystrybutory wody dystrybutory wody pixabay

Szpitalna poczekalnia to miejsce, w którym pacjenci spędzają sporo czasu w oczekiwaniu na przyjęcie na oddział, badania lub konsultację.

To stresująca sytuacja – chorzy w trakcie pobytu na szpitalnym korytarzu obawiają się o swoje zdrowie i najczęściej doświadczają nieprzyjemnych objawów. Jak wyposażyć poczekalnię, by była miejscem przyjaznym i komfortowym dla pacjentów?

Komfortowa poczekalnia w szpitalu. Wygodne i łatwe w utrzymaniu siedziska

Podstawowe wyposażanie szpitalnej poczekalni stanowią krzesła, ławki lub kanapy. Pacjent powinien móc wygodnie usiąść, a w razie potrzeby podeprzeć zranioną kończynę – krzesła lub fotele z podłokietnikiem powinny ułatwić oczekiwanie osobom z urazami. Warto również zadbać o ergonomiczne oparcie – to ratunek dla kręgosłupa w długiej kolejce.

Przez szpitalną poczekalnię codziennie przewija się setki osób. Siedziska w poczekalni są szczególnie narażone na zabrudzenia, otarcia i inne uszkodzenia wynikające z użytkowania w miejscu publicznym. Materiały, z których wykonane są krzesła, powinny być szczególnie odporne i łatwe w czyszczeniu oraz dezynfekcji.

Dostęp do świeżej wody pitnej. Dystrybutory filtrujące

Pacjenci udający się do szpitala nie zawsze mają czas i pamiętają o tym, żeby zabrać ze sobą coś do picia. W poczekalni nie może zabraknąć dystrybutora z wodą, po którą może sięgnąć chory czy bliska osoba. Odpowiednie nawodnienie jest szczególnie ważne podczas choroby, a kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce sprzyja odwodnieniu.

Decydując się na dystrybutor wody, warto wybrać opcję z systemem filtracji. Co ważne, nowoczesne urządzenia https://www.aquamo.com.pl/dystrybutory są podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej – nie wymagają wymiany butli. Estetycznie wykonane dystrybutory, z funkcją podgrzewania wody to doskonały wybór do szpitalnej poczekalni: pacjenci oraz ich rodziny mogą korzystać z takiego rozwiązania przez całą dobę i zrobić sobie ciepły napój lub posiłek instant.

Dodatkowe wyposażenie – wygodne wieszaki i szafki

Komfortowa poczekalnia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym powinna być wyposażona w wieszaki na odzież wierzchnią i parasole. Praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem są również szafki depozytowe, w których pacjenci mogą odłożyć swoje rzeczy osobiste na czas pobytu w gabinecie czy sali zabiegowej. Wybierając akcesoria do poczekalni, należy wziąć pod uwagę również ich ilość i rozmieszczenie. Ilość powinna być dopasowana do przepustowości poszczególnych poczekalni, a szafki i wieszaczki należy umieścić w widocznym dla pacjentów miejscu.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02