czwartek, 24 listopad 2022 11:16

Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

praca w Biedronce praca w Biedronce pexels

Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

Na szczęście studenci mogą wybierać spośród naprawdę wielu propozycji pracy. Oto niektóre z nich.

Praca w sklepie sieci Biedronka

Nie ma co ukrywać, że praca w Biedronce lub każdym innym supermarkecie może być naprawdę wyczerpującym i wymagającym zajęciem, jednak ogromną zaletą w tym przypadku jest  elastyczność w wymiarze etatu oraz możliwości dopasowania grafiku do potrzeb pracownika. Student dzienny może więc wybierać takie zmiany, które nie kolidują z jego zajęciami - poranne, nocne, popołudniowe, albo w weekendy - wszystko w zależności od możliwości danego sklepu. Wbrew pozorom, praca w dużym sklepie często bywa bardzo dobrze wynagradzana, a dodatkowo można liczyć na różnego rodzaju benefity, dzięki zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Nic więc dziwnego, że duża część studentów decyduje się na pracę w Biedronce.

Praca w biurze Biedronki

Biedronka oferuje również możliwość zatrudnienia w jednym ze swoich biur - głównym w Warszawie, ale także biurach regionu, zlokalizowanych w całej Polsce. Lider branży retail co roku rusza z rekrutacją do dwóch programów talentowych dla młodych ludzi: Management Trainee oraz Owocne Wakacje. Management Trainee to dwuletni program menedżerski, kierowany do studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów wybranych kierunków. To doskonała okazja do poznania branży od środka i szybkiego awansu - po 2 latach stażyści mają szansę awansować na stanowisko menedżerskie w firmie. Owocne Wakacje to program praktyk letnich dla studentów, którzy chcą dorobić sobie podczas wakacji, a także zdobyć pierwsze doświadczenie. Praktykanci trafiają do wybranego działu, gdzie przez 3 miesiące pracują w ramach umowy zlecenie z doświadczonymi kolegami i koleżankami. 

Gastronomia - praca dla studenta

Zajęcie dla studenta to nie tylko praca w Biedronce, ale także szeroko rozumianej gastronomii. Mnóstwo osób na studiach zarabia jako kelnerzy lub barmani. Wystarczy zajrzeć na portale ogłoszeniowe, by przekonać się, jak wiele ofert pracy czeka w branży gastronomicznej. Jest to zajęcie idealne dla studentów dziennych, bowiem wymaga dyspozycyjności głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Na szczególnie dużo propozycji zatrudnienia studentów można liczyć zwłaszcza w okresie wakacyjnym – najczęściej w typowo turystycznych miejscowościach.

Praca jako recepcjonista

Jeszcze do niedawna praca na recepcji była stosunkowo mało popularna wśród studentów poszukujących zatrudnienia. Niemniej jednak w polskich miastach, zwłaszcza tych dużych, coraz częściej otwierają się biurowce, w których recepcjach zatrudnienie mogą znaleźć właśnie studenci. Recepcje czynne są także w centrach medycznych, siłowniach, parkach rozrywki oraz salonach piękności. Miejsca te chętnie zatrudniają studentów, licząc na oszczędności.

Praca zdalna dla studenta

Dla większości studentów największym problemem podczas poszukiwania zatrudnienia jest możliwość takiego dopasowania grafiku, by nie kolidował z zajęciami na uczelni. Zwłaszcza na niektórych kierunkach wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na pracę stacjonarną jest wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji studenci często decydują się na podjęcie pracy zdalnej. Na szczęście na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiele ofert dotyczących tego typu zatrudnienia. Praca zdalna możliwa jest w wielu dziedzinach – to między innymi testowanie oprogramowania, wypełnianie ankiet, pisanie artykułów, tworzenie prostej grafiki komputerowej, projektowanie stron internetowych i wiele innych.

Jak widać, studenci poszukujący zatrudnienia mają naprawdę szerokie pole do wyboru. Praca w Biedronce, praca zdalna, praca na recepcji – to tylko niektóre z możliwości. Zwłaszcza w dużych miastach liczba wolnych wakatów dla studentów stale się zwiększa – przez co każdy uczący się chętny do podjęcia pracy z pewnością znajdzie takie zajęcie, które odpowiada jego potrzebom, wymaganiom i oczekiwaniom finansowym. Wystarczy zajrzeć na portale ogłoszeniowe.

 • Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży
  Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży

  Radość, komfort i chęć obdarowywania bliskich prezentami - wszystko to przychodzi na myśl w okresie świątecznym. Okres świąteczny to czas, w którym rodzina i przyjaciele okazują sobie nawzajem wdzięczność, ale może to być również czas trudny finansowo. Świąteczne wyprzedaże są ratunkiem, przychodząc na ratunek w samą porę, aby uratować dzień. Zniżki te są często dość znaczne i stanowią świetną okazję do zaopatrzenia się w szeroką gamę produktów w samą porę na sezon świąteczny. Przedstawiając przegląd szerokiej gamy przedmiotów, które można kupić podczas świątecznych wyprzedaży, ten artykuł pomoże ci w pełni wykorzystać świąteczny szał zakupów.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50
 • OCR w biznesie - zalety programu do odczytywania dokumentów i faktur
  OCR w biznesie - zalety programu do odczytywania dokumentów i faktur

  Czy zdarzyło Ci się pogubić się, ręcznie przepisując i wprowadzającdane z faktur bądź innego rodzaju dokumentacji firmowej? Z dzisiejszymi zdobyczami technologii możemy raz na zawsze pożegnać się z tym problemem. Nowoczesne programy do fakturowania zawierające narzędzie OCR (czyli program do odczytywania dokumentów) są dokładnie tym, czego potrzeba w tej sytuacji!

  Written on wtorek, 07 listopad 2023 15:02
 • Impreza integracyjna z noclegiem dla pracowników – jak podejść do tego sensownie?
  Impreza integracyjna z noclegiem dla pracowników – jak podejść do tego sensownie?

  Sprawna organizacja wyjazdu dla pracowników we własnej firmie nie jest łatwa. Jednak warto to robić co najmniej raz w roku, bo po każdym takim wyjeździe obserwuje się zdecydowanie lepszą pracę zespołu. Atmosfera w firmie rozluźnia się, a konflikty jakby nieco zmniejszają swoje zasięgi. Imprezy integracyjne pozwalają pracownikom nawiązać bliższe relacje i poznać się nawzajem poza środowiskiem pracy. Dzięki temu rośnie zaangażowanie i lojalność wobec firmy oraz poprawia się atmosfera w zespole. Co więcej, imprezy integracyjne mogą pobudzić kreatywność i innowacyjność w niektórych członkach zespołu.

  W planowaniu dobrego wyjazdu integracyjnego ważny jest wybór miejsca. Wybierz miejsce, które jest dogodnie położone i oferuje zakwaterowanie. Może to być hotel, ośrodek wypoczynkowy, pensjonat lub wynajęta willa. Wyjazdy integracyjne z nocowaniem w okolicach Warszawy warto urządzić np. w Żyrardowie. Dla firm z Krakowa z pewnością będą to miejscowości zlokalizowane w górach. Upewnij się, że miejsce ma odpowiednie udogodnienia, takie jak sale konferencyjne, strefy rekreacyjne, restauracje itp. 

  Written on poniedziałek, 23 październik 2023 15:38
 • Opakowania farmaceutyczne- jakie powinny być?
  Opakowania farmaceutyczne- jakie powinny być?

  Przemysł farmaceutyczny jest bardzo rygorystyczny i podlega regulacjom dotyczącym zgodności leków oraz ich bezpieczeństwa. Wymagania te dotyczą nie tylko danych preparatów, ale także ich opakowań. Celem opakowania jest ochrona zawartości przed zanieczyszczeniami, kurzem, światłem czy wodą. Nie bez znaczenia są też same etykiety, które muszą być zwięzłe i jasne.

  Written on poniedziałek, 23 październik 2023 15:33
 • Historia wymiany walut: Od barteru po E-kantory
  Historia wymiany walut: Od barteru po E-kantory

  Wymiana towarów i usług odgrywała kluczową rolę w rozwoju cywilizacji. Proces ten ewoluował na przestrzeni wieków, przechodząc od prostych systemów barterowych po zaawansowane platformy cyfrowe. Współczesne technologie, takie jak kantory online, znacząco upraszczają i przyspieszają proces wymiany walut na całym świecie.

  Written on wtorek, 17 październik 2023 16:28
 • Wstęp do innowacji w badaniach CAWI i CATI
  Wstęp do innowacji w badaniach CAWI i CATI

  W dzisiejszych czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, metody badawcze również muszą iść z duchem czasu. Innowacje w badaniach CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) i CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) stają się kluczem do skuteczniejszego zbierania danych i docierania do odpowiednich grup docelowych. Agencja Badawcza Fieldstat, znana z prowadzenia zaawansowanych badań, jest jednym z liderów w tej dziedzinie.

  Written on wtorek, 10 październik 2023 19:43
 • Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa
  Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa

  Promocja poprzez gadżety firmowe to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, poszukujących nowych sposobów na zwiększenie świadomości marki i przyciągnięcie uwagi klientów. Przyjrzyjmy się tej strategii marketingowej i dowiedzmy się, czy rzeczywiście działa oraz jakie są kluczowe czynniki sukcesu.

  Written on czwartek, 28 wrzesień 2023 14:53
 • Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?
  Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?

  We współczesny, niezwykle dynamicznym świecie, w którym działamy zarówno zawodowo, jak i prywatnie, umiejętność efektywnej komunikacji w grupie stanowi kluczowy element sukcesu. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego właściwa komunikacja w zespołach, organizacjach, czy nawet w życiu codziennym jest tak niezwykle istotna. Odkryjmy razem, jak poprawić umiejętności komunikacyjne i osiągnąć lepsze rezultaty we współpracy z innymi.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:28
 • Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie
  Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie

  Okna są kluczowym elementem każdego domu, firmy, sklepu czy też lokalu usługowego. Wpuszczają promienie słoneczne, umożliwiają dostęp do pięknych krajobrazów, pozwalają na powiew świeżego powietrza, a także są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Aby jednak spełniały swoją rolę należy dbać o ich regularne mycie, co dla wielu osób jest sporym wyzwaniem.

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 15:44
 • Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?
  Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?

  Duży materac jednoosobowy o wymiarach 100x200 cm to rozmiar, który jest szerszy niż standardowe materace jednoosobowe (80x200 cm). To oznacza, że zapewnia więcej przestrzeni do spania dla jednej osoby, co może być atrakcyjne dla wielu osób.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:03