czwartek, 24 listopad 2022 11:16

Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

praca w Biedronce praca w Biedronce pexels

Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

Na szczęście studenci mogą wybierać spośród naprawdę wielu propozycji pracy. Oto niektóre z nich.

Praca w sklepie sieci Biedronka

Nie ma co ukrywać, że praca w Biedronce lub każdym innym supermarkecie może być naprawdę wyczerpującym i wymagającym zajęciem, jednak ogromną zaletą w tym przypadku jest  elastyczność w wymiarze etatu oraz możliwości dopasowania grafiku do potrzeb pracownika. Student dzienny może więc wybierać takie zmiany, które nie kolidują z jego zajęciami - poranne, nocne, popołudniowe, albo w weekendy - wszystko w zależności od możliwości danego sklepu. Wbrew pozorom, praca w dużym sklepie często bywa bardzo dobrze wynagradzana, a dodatkowo można liczyć na różnego rodzaju benefity, dzięki zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Nic więc dziwnego, że duża część studentów decyduje się na pracę w Biedronce.

Praca w biurze Biedronki

Biedronka oferuje również możliwość zatrudnienia w jednym ze swoich biur - głównym w Warszawie, ale także biurach regionu, zlokalizowanych w całej Polsce. Lider branży retail co roku rusza z rekrutacją do dwóch programów talentowych dla młodych ludzi: Management Trainee oraz Owocne Wakacje. Management Trainee to dwuletni program menedżerski, kierowany do studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów wybranych kierunków. To doskonała okazja do poznania branży od środka i szybkiego awansu - po 2 latach stażyści mają szansę awansować na stanowisko menedżerskie w firmie. Owocne Wakacje to program praktyk letnich dla studentów, którzy chcą dorobić sobie podczas wakacji, a także zdobyć pierwsze doświadczenie. Praktykanci trafiają do wybranego działu, gdzie przez 3 miesiące pracują w ramach umowy zlecenie z doświadczonymi kolegami i koleżankami. 

Gastronomia - praca dla studenta

Zajęcie dla studenta to nie tylko praca w Biedronce, ale także szeroko rozumianej gastronomii. Mnóstwo osób na studiach zarabia jako kelnerzy lub barmani. Wystarczy zajrzeć na portale ogłoszeniowe, by przekonać się, jak wiele ofert pracy czeka w branży gastronomicznej. Jest to zajęcie idealne dla studentów dziennych, bowiem wymaga dyspozycyjności głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Na szczególnie dużo propozycji zatrudnienia studentów można liczyć zwłaszcza w okresie wakacyjnym – najczęściej w typowo turystycznych miejscowościach.

Praca jako recepcjonista

Jeszcze do niedawna praca na recepcji była stosunkowo mało popularna wśród studentów poszukujących zatrudnienia. Niemniej jednak w polskich miastach, zwłaszcza tych dużych, coraz częściej otwierają się biurowce, w których recepcjach zatrudnienie mogą znaleźć właśnie studenci. Recepcje czynne są także w centrach medycznych, siłowniach, parkach rozrywki oraz salonach piękności. Miejsca te chętnie zatrudniają studentów, licząc na oszczędności.

Praca zdalna dla studenta

Dla większości studentów największym problemem podczas poszukiwania zatrudnienia jest możliwość takiego dopasowania grafiku, by nie kolidował z zajęciami na uczelni. Zwłaszcza na niektórych kierunkach wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na pracę stacjonarną jest wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji studenci często decydują się na podjęcie pracy zdalnej. Na szczęście na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiele ofert dotyczących tego typu zatrudnienia. Praca zdalna możliwa jest w wielu dziedzinach – to między innymi testowanie oprogramowania, wypełnianie ankiet, pisanie artykułów, tworzenie prostej grafiki komputerowej, projektowanie stron internetowych i wiele innych.

Jak widać, studenci poszukujący zatrudnienia mają naprawdę szerokie pole do wyboru. Praca w Biedronce, praca zdalna, praca na recepcji – to tylko niektóre z możliwości. Zwłaszcza w dużych miastach liczba wolnych wakatów dla studentów stale się zwiększa – przez co każdy uczący się chętny do podjęcia pracy z pewnością znajdzie takie zajęcie, które odpowiada jego potrzebom, wymaganiom i oczekiwaniom finansowym. Wystarczy zajrzeć na portale ogłoszeniowe.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02