wtorek, 07 wrzesień 2021 11:30

Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

Kamizelki taktyczne Kamizelki taktyczne fot: pixabay

Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

 

Lekkość i maksymalna ochrona, czyli kwintesencja współczesnej kamizelki kuloodpornej

Każdy, kto pracuje jako żołnierz, policjant, konwojent, czy ochroniarz wie, że kamizelka taktyczna jest dziś podstawowym elementem wyposażenia. Jak sama nazwa wskazuje, kamizelka ta nie tylko chroni osobę, która ją nosi, ale daje także bardzo dużą przewagę taktyczną ze względu na możliwość dostosowywania takiej kamizelki do potrzebnego ekwipunku. Dzięki temu kamizelki taktyczne są podstawowym elementem wyposażenia zarówno zawodowców, jak i amatorów. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli kamizelki taktycznej jest Skeletec od firmy Ace Link. TA innowacyjna i nowoczesna kamizelka taktyczna w niczym nie przypomina starych modeli kamizelek kuloodpornych, które były bardzo ciężkie i maksymalnie krępowały ruchy osoby, która ją nosiła. Skeletec jest całkowitym przeciwieństwem tych archaicznych kamizelek, ponieważ ten rodzaj kamizelki jest w taki sposób skonstruowany, by swobodnie można było dobierać do niego różne elementy. Głównym zabezpieczeniem, które chroni użytkownika Skeletec są dwa panele ochronne – przedni panel oraz tylni panel. Co więcej, całkowicie innowacyjne i zaskakująco skuteczne są Hard armor plates, Hard armor plates, Plates wykonane z Polietylenu. Warto w tym miejscu podkreślić, że panele z PE wyróżniają się doskonałą trwałością, a także niebywałą lekkością, która sprawia, że cała kamizelka Skeletec w żaden sposób nie blokuje ruchów osoby, która ją nosi. Jeżeli użytkownikowi zależy na jeszcze większej mobilności, to Ace Link posiada specjalną odmianę paneli, która nosi nazwę swimmer cut plate. Jeśli chodzi o trwałość tego panelu, to nie różni się on w żadnym wypadku od standardowego panelu. Jedyne co różnie te dwa panele, to kształt. Swimmer cut wyróżniają się ściętym kształtem, który jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, jednakże powierzchnia tego panelu jest o kilkanaście procent mniejsza, niż jego standardowego odpowiednika.

Ace Link, czyli dokonała jakość i skuteczna ochrona przed pociskami

Warto podkreślić, że Ace Link oferuje także specjalne panele, które wyróżniają się bardzo imponującą wytrzymałością. Mowa tu oczywiście o level 3 ceramic plates, które potrafią zatrzymać pociski o średnicy 5.56 M855, M193 lub 7.62×51. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala w maksymalny sposób chronić organy witalne, dzięki czemu kamizelka taktyczna jest bardzo skuteczna i funkcjonalna. Coraz większe zainteresowanie produktami od Ace Link sprawia, że coraz częściej można dostrzec ich kamizelki zarówno wśród zawodowców, jak i pasjonatów oraz amatorów broni palnej.

 • Dom z bali czy dom z drewna? Jaka jest różnica?
  Dom z bali czy dom z drewna? Jaka jest różnica?

  Niewątpliwie, drewno jako materiał budowlany posiada mnóstwo zalet oraz niezwykłych cech, którymi nie mogą pochwalić się inne materiały.

  Written on środa, 24 listopad 2021 17:49
 • Kryptowaluta Tron (TRX) – co warto o niej wiedzieć?
  Kryptowaluta Tron (TRX) – co warto o niej wiedzieć?

  Co warto wiedzieć na temat kryptowaluty TRON (TRX)? Czy jest to projekt, który daje duże nadzieje na wzrosty? Czy jest to Altcoin, który może się pochwalić użytecznością w postaci rozwiązywania jakiegoś problemu czy raczej jest to moneta o charakterze spekulacyjnym? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. 

  Written on sobota, 23 październik 2021 11:59
 • Gdzie znaleźć koszulki rowerowe dla fanów Tour de France
  Gdzie znaleźć koszulki rowerowe dla fanów Tour de France

  Kolarski wyścig Tour de France jest jednym z najbardziej znanych sportowych wydarzeń na świecie. Znany jest też on pod nazwą La Grande Boucle lub Le Tour, a jego korzenie sięgają początków XIX wieku, ponieważ pierwszy wyścig odbyła się już w 1903 roku. Co ciekawe, ten wyścig znany na cały świat, odbywa się corocznie, a jedyne przerwy, które nastąpiły w ciągu tych wszystkich lat, to okres działań militarnych podczas pierwszej (1915-1918) i drugiej (1940-1946) wojny światowej.

  Written on piątek, 01 październik 2021 12:05
 • Drewniane krzesła kościelne to dobry biznes
  Drewniane krzesła kościelne to dobry biznes

  Dom Boży jest miejscem, w którym pragniemy być maksymalnie skupieni, by nasza modlitwa była jak najlepsza. Warto jednak zauważyć, że częstym problemem w takich miejscach są niewygodne staroświeckie ławy, które nie tylko nie pozwalają na komfortową modlitwę, ale także rozpraszają podczas coniedzielnej liturgii. Z tego powodu w coraz większej ilości świątyń możemy spotkać nowoczesne krzesła kościelne. Czy takie krzesła naprawdę są tak dobre i wygodne?

  Written on poniedziałek, 20 wrzesień 2021 11:56
 • Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie
  Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

  Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

  Written on wtorek, 05 październik 2021 11:51
 • Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej
  Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej

  Surfowanie po sieci jest dziś tak naturalne, że nawet nie zwracamy uwagi, gdy korzystamy z sieci WWW. Internet stał się dla nas codziennością, dlatego często nie zastanawiamy się w jaki sposób działają dzisiejsze strony internetowe i z jakiego powodu bazy danych są dziś tak ważne. Co ciekawe, nawet gdy kupujemy najtańszy hosting u jakiegokolwiek developera, mamy dostęp w ramach takiego hostingu do bazy danych, których najczęściej zwykli użytkownicy po prostu nie używają. W jaki sposób działają bazy danych i czym właściwie one są?

  Written on poniedziałek, 30 sierpień 2021 11:46
 • Jak napisać profesjonalne CV?
  Jak napisać profesjonalne CV?

  Coraz większa ilość osób zdaje sobie sprawże z tego, że jakość naszego CV realnie wpływa na prawdopodobieństwo zatrudnienia w konkretnej branży. Czasy, kiedy wystarczyło przyjść do pracy i porozmawiać z kierownikiem, czy dyrektorem już dawno się skończyły, dlatego też coraz większa ilość osób szuka informacji o tym, w jaki sposób napisać profesjonalne CV, które realnie zwiększy szanse na znalezienie jakiegoś zatrudnienia. Co musi znaleźć się w takim CV i dlaczego jest to tak istotne podczas szukania pracy?

  Written on poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:34
 • Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony
  Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

  Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

  Written on wtorek, 07 wrzesień 2021 11:30