wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21

Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

Kamizelki taktyczne Kamizelki taktyczne fot: pixabay

Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

 

Lekkość i maksymalna ochrona, czyli kwintesencja współczesnej kamizelki kuloodpornej

Każdy, kto pracuje jako żołnierz, policjant, konwojent, czy ochroniarz wie, że kamizelka taktyczna jest dziś podstawowym elementem wyposażenia. Jak sama nazwa wskazuje, kamizelka ta nie tylko chroni osobę, która ją nosi, ale daje także bardzo dużą przewagę taktyczną ze względu na możliwość dostosowywania takiej kamizelki do potrzebnego ekwipunku. Dzięki temu kamizelki taktyczne są podstawowym elementem wyposażenia zarówno zawodowców, jak i amatorów. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli kamizelki taktycznej jest Skeletec od firmy Ace Link. TA innowacyjna i nowoczesna kamizelka taktyczna w niczym nie przypomina starych modeli kamizelek kuloodpornych, które były bardzo ciężkie i maksymalnie krępowały ruchy osoby, która ją nosiła. Skeletec jest całkowitym przeciwieństwem tych archaicznych kamizelek, ponieważ ten rodzaj kamizelki jest w taki sposób skonstruowany, by swobodnie można było dobierać do niego różne elementy. Głównym zabezpieczeniem, które chroni użytkownika Skeletec są dwa panele ochronne – przedni panel oraz tylni panel. Co więcej, całkowicie innowacyjne i zaskakująco skuteczne są Hard armor plates, Hard armor plates, Plates wykonane z Polietylenu. Warto w tym miejscu podkreślić, że panele z PE wyróżniają się doskonałą trwałością, a także niebywałą lekkością, która sprawia, że cała kamizelka Skeletec w żaden sposób nie blokuje ruchów osoby, która ją nosi. Jeżeli użytkownikowi zależy na jeszcze większej mobilności, to Ace Link posiada specjalną odmianę paneli, która nosi nazwę swimmer cut plate. Jeśli chodzi o trwałość tego panelu, to nie różni się on w żadnym wypadku od standardowego panelu. Jedyne co różnie te dwa panele, to kształt. Swimmer cut wyróżniają się ściętym kształtem, który jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, jednakże powierzchnia tego panelu jest o kilkanaście procent mniejsza, niż jego standardowego odpowiednika.

Ace Link, czyli dokonała jakość i skuteczna ochrona przed pociskami

Warto podkreślić, że Ace Link oferuje także specjalne panele, które wyróżniają się bardzo imponującą wytrzymałością. Mowa tu oczywiście o level 3 ceramic plates, które potrafią zatrzymać pociski o średnicy 5.56 M855, M193 lub 7.62×51. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala w maksymalny sposób chronić organy witalne, dzięki czemu kamizelka taktyczna jest bardzo skuteczna i funkcjonalna. Coraz większe zainteresowanie produktami od Ace Link sprawia, że coraz częściej można dostrzec ich kamizelki zarówno wśród zawodowców, jak i pasjonatów oraz amatorów broni palnej.