wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21

Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

Kamizelki taktyczne Kamizelki taktyczne fot: pixabay

Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

 

Lekkość i maksymalna ochrona, czyli kwintesencja współczesnej kamizelki kuloodpornej

Każdy, kto pracuje jako żołnierz, policjant, konwojent, czy ochroniarz wie, że kamizelka taktyczna jest dziś podstawowym elementem wyposażenia. Jak sama nazwa wskazuje, kamizelka ta nie tylko chroni osobę, która ją nosi, ale daje także bardzo dużą przewagę taktyczną ze względu na możliwość dostosowywania takiej kamizelki do potrzebnego ekwipunku. Dzięki temu kamizelki taktyczne są podstawowym elementem wyposażenia zarówno zawodowców, jak i amatorów. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli kamizelki taktycznej jest Skeletec od firmy Ace Link. TA innowacyjna i nowoczesna kamizelka taktyczna w niczym nie przypomina starych modeli kamizelek kuloodpornych, które były bardzo ciężkie i maksymalnie krępowały ruchy osoby, która ją nosiła. Skeletec jest całkowitym przeciwieństwem tych archaicznych kamizelek, ponieważ ten rodzaj kamizelki jest w taki sposób skonstruowany, by swobodnie można było dobierać do niego różne elementy. Głównym zabezpieczeniem, które chroni użytkownika Skeletec są dwa panele ochronne – przedni panel oraz tylni panel. Co więcej, całkowicie innowacyjne i zaskakująco skuteczne są Hard armor plates, Hard armor plates, Plates wykonane z Polietylenu. Warto w tym miejscu podkreślić, że panele z PE wyróżniają się doskonałą trwałością, a także niebywałą lekkością, która sprawia, że cała kamizelka Skeletec w żaden sposób nie blokuje ruchów osoby, która ją nosi. Jeżeli użytkownikowi zależy na jeszcze większej mobilności, to Ace Link posiada specjalną odmianę paneli, która nosi nazwę swimmer cut plate. Jeśli chodzi o trwałość tego panelu, to nie różni się on w żadnym wypadku od standardowego panelu. Jedyne co różnie te dwa panele, to kształt. Swimmer cut wyróżniają się ściętym kształtem, który jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, jednakże powierzchnia tego panelu jest o kilkanaście procent mniejsza, niż jego standardowego odpowiednika.

Ace Link, czyli dokonała jakość i skuteczna ochrona przed pociskami

Warto podkreślić, że Ace Link oferuje także specjalne panele, które wyróżniają się bardzo imponującą wytrzymałością. Mowa tu oczywiście o level 3 ceramic plates, które potrafią zatrzymać pociski o średnicy 5.56 M855, M193 lub 7.62×51. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala w maksymalny sposób chronić organy witalne, dzięki czemu kamizelka taktyczna jest bardzo skuteczna i funkcjonalna. Coraz większe zainteresowanie produktami od Ace Link sprawia, że coraz częściej można dostrzec ich kamizelki zarówno wśród zawodowców, jak i pasjonatów oraz amatorów broni palnej.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02