wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21

Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

Kamizelki taktyczne Kamizelki taktyczne fot: pixabay

Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

 

Lekkość i maksymalna ochrona, czyli kwintesencja współczesnej kamizelki kuloodpornej

Każdy, kto pracuje jako żołnierz, policjant, konwojent, czy ochroniarz wie, że kamizelka taktyczna jest dziś podstawowym elementem wyposażenia. Jak sama nazwa wskazuje, kamizelka ta nie tylko chroni osobę, która ją nosi, ale daje także bardzo dużą przewagę taktyczną ze względu na możliwość dostosowywania takiej kamizelki do potrzebnego ekwipunku. Dzięki temu kamizelki taktyczne są podstawowym elementem wyposażenia zarówno zawodowców, jak i amatorów. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli kamizelki taktycznej jest Skeletec od firmy Ace Link. TA innowacyjna i nowoczesna kamizelka taktyczna w niczym nie przypomina starych modeli kamizelek kuloodpornych, które były bardzo ciężkie i maksymalnie krępowały ruchy osoby, która ją nosiła. Skeletec jest całkowitym przeciwieństwem tych archaicznych kamizelek, ponieważ ten rodzaj kamizelki jest w taki sposób skonstruowany, by swobodnie można było dobierać do niego różne elementy. Głównym zabezpieczeniem, które chroni użytkownika Skeletec są dwa panele ochronne – przedni panel oraz tylni panel. Co więcej, całkowicie innowacyjne i zaskakująco skuteczne są Hard armor plates, Hard armor plates, Plates wykonane z Polietylenu. Warto w tym miejscu podkreślić, że panele z PE wyróżniają się doskonałą trwałością, a także niebywałą lekkością, która sprawia, że cała kamizelka Skeletec w żaden sposób nie blokuje ruchów osoby, która ją nosi. Jeżeli użytkownikowi zależy na jeszcze większej mobilności, to Ace Link posiada specjalną odmianę paneli, która nosi nazwę swimmer cut plate. Jeśli chodzi o trwałość tego panelu, to nie różni się on w żadnym wypadku od standardowego panelu. Jedyne co różnie te dwa panele, to kształt. Swimmer cut wyróżniają się ściętym kształtem, który jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, jednakże powierzchnia tego panelu jest o kilkanaście procent mniejsza, niż jego standardowego odpowiednika.

Ace Link, czyli dokonała jakość i skuteczna ochrona przed pociskami

Warto podkreślić, że Ace Link oferuje także specjalne panele, które wyróżniają się bardzo imponującą wytrzymałością. Mowa tu oczywiście o level 3 ceramic plates, które potrafią zatrzymać pociski o średnicy 5.56 M855, M193 lub 7.62×51. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala w maksymalny sposób chronić organy witalne, dzięki czemu kamizelka taktyczna jest bardzo skuteczna i funkcjonalna. Coraz większe zainteresowanie produktami od Ace Link sprawia, że coraz częściej można dostrzec ich kamizelki zarówno wśród zawodowców, jak i pasjonatów oraz amatorów broni palnej.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 15:08
 • ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?
  ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?

  Choć fundusze ETF dopiero zyskują na popularności, to wielu inwestorów dostrzega ich potencjał i chętnie dodaje je do swoich portfeli inwestycyjnych. Zanim jednak podejmą taką decyzję, często analizują oni wybrane ETF-y pod względem płynności. Dlaczego?

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:29
 • Worki do odkurzacza Budget
  Worki do odkurzacza Budget

  Worki do odkurzacza są nieodzownym akcesorium, które po prostu musi posiadać każdy użytkownik tradycyjnego odkurzacza domowego.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:12
 • Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?
  Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?

  Prowadzenie sklepu spożywczego rządzi się swoimi prawami. Sposobów na promocję jest wiele, a większość z nich odbywa się metodą stacjonarną. Internet w kontekście sklepu spożywczego nie jest bardzo przydatną rzeczą.

  Written on sobota, 30 kwiecień 2022 09:55
 • Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu
  Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu

  Szybka i bezproblemowa transakcja oraz gotówka od ręki? Sprzedaż samochodu nigdy nie była tak prosta! Zapomnij o samodzielnym szukaniu kupca i postaw na sprawdzony skup samochodów, dzięki któremu błyskawicznie pozbędziesz się problemu.

  Written on poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:29
 • Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony
  Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

  Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

  Written on wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21
 • Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie
  Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

  Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

  Written on poniedziałek, 04 kwiecień 2022 11:51
 • Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej
  Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej

  Surfowanie po sieci jest dziś tak naturalne, że nawet nie zwracamy uwagi, gdy korzystamy z sieci WWW. Internet stał się dla nas codziennością, dlatego często nie zastanawiamy się w jaki sposób działają dzisiejsze strony internetowe i z jakiego powodu bazy danych są dziś tak ważne. Co ciekawe, nawet gdy kupujemy najtańszy hosting u jakiegokolwiek developera, mamy dostęp w ramach takiego hostingu do bazy danych, których najczęściej zwykli użytkownicy po prostu nie używają. W jaki sposób działają bazy danych i czym właściwie one są?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 11:51
 • Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie
  Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie

  Gdy chcemy doprowadzić do tego, że tematyka odnajdywania atrakcyjnych ofert pracy okaże się o wiele bardziej sprzyjająca znalezieniu dobrego zajęcia, to z pewnością warto ugruntować swoją orientację w możliwościach niesionych przez aktualizowane codziennie zasoby

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:38
 • Jak napisać profesjonalne CV?
  Jak napisać profesjonalne CV?

  Coraz większa ilość osób zdaje sobie sprawże z tego, że jakość naszego CV realnie wpływa na prawdopodobieństwo zatrudnienia w konkretnej branży. Czasy, kiedy wystarczyło przyjść do pracy i porozmawiać z kierownikiem, czy dyrektorem już dawno się skończyły, dlatego też coraz większa ilość osób szuka informacji o tym, w jaki sposób napisać profesjonalne CV, które realnie zwiększy szanse na znalezienie jakiegoś zatrudnienia. Co musi znaleźć się w takim CV i dlaczego jest to tak istotne podczas szukania pracy?

  Written on piątek, 01 kwiecień 2022 11:51