poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10

Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

oferty Internetu oferty Internetu pixabay

Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie dostęp do sieci. Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych, aby cieszyć się dużą liczbą danych do wykorzystania jak najdłużej? 

Jak oszczędzać pakiet danych w urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne to nie tylko smartfony, lecz także tablety. Jeśli chcemy jak najwydajniej z nich korzystać, oszczędzając pakiet mobilnego Internetu, warto, jak najczęściej korzystać z Wi-Fi. Tyczy się to szczególnie sytuacji, gdy chcemy przesłać duży plik lub wykonać inne działania, które są „pożeraczami” pakietu. Uważaj jednak na publiczne punkty dostępu, aby nie paść ofiarą hakerów, którzy czyhają na dane wrażliwe użytkowników.

Automatyczne aktualizacje i pobieranie

To dzięki aplikacjom urządzenia mobilne są tak przydatnymi sprzętami. Aby jednak te programy mogły działać sprawnie i oferować coraz więcej użytkownikom, muszą być aktualizowane. Proces ten zużywa zwykle ogromną liczbę megabajtów. Chcesz być oszczędny? Wyłącz automatyczne aktualizacje lub wybierz opcję, która umożliwia ich przeprowadzenie wyłącznie po podłączeniu do Wi-Fi.

To samo dotyczy pobierania dużych plików. Znajomy wysłał Ci setki zdjęć z wakacji? Nie pobieraj ich zbyt pochopnie. Poczekaj, aż połączysz się z Wi-Fi. Automatyczne pobieranie plików możesz wyłączyć w każdej aplikacji.

Limit danych i aplikacje w tle

Jeśli nie wiesz, jak oszczędzać Internet w telefonie, daj sobie pomóc. Włącz limit danych, który będzie informował Cię o tym, ile jeszcze transferu możesz wykorzystać, a także wskaże, jak możesz zapobiec jego zbyt szybkiemu wykorzystaniu. Świetnym zabiegiem jest wyłączanie aplikacji działających w tle. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile danych mogą zużyć programy, które działają, kiedy my nawet o tym nie wiemy.

Oferty Internetu domowego w INEA

Jak zostało kilkukrotnie wspomniane, aby zmniejszyć zużycie Internetu mobilnego, najlepiej korzystać z Wi-Fi. Dlatego też dobrze zapewnić sobie superszybki i niezawodny Internet domowy, który spełni nasze oczekiwania.

Interesujące oferty Internetu można znaleźć u wielu czołowych dostawców. Jednym z nich jest INEA. Firma ta proponuje światłowodowy Internet domowy. Jego dużą zaletą jest to, że jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu wszystkie nasze działania w sieci będą przebiegały płynnie i bez żadnych zakłóceń. Oferty Internetu od INEA wyglądają bardzo obiecująco. Możesz zdecydować się na 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Niezależnie więc od tego, czy pracujesz zdalnie, jesteś twórcą internetowym, czy po prostu standardowym użytkownikiem – w INEA znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!

 • Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa
  Gadżety Firmowe: Skuteczna Strategia Marketingowa

  Promocja poprzez gadżety firmowe to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, poszukujących nowych sposobów na zwiększenie świadomości marki i przyciągnięcie uwagi klientów. Przyjrzyjmy się tej strategii marketingowej i dowiedzmy się, czy rzeczywiście działa oraz jakie są kluczowe czynniki sukcesu.

  Written on czwartek, 28 wrzesień 2023 14:53
 • Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?
  Dlaczego odpowiednia komunikacja w grupie jest tak ważna?

  We współczesny, niezwykle dynamicznym świecie, w którym działamy zarówno zawodowo, jak i prywatnie, umiejętność efektywnej komunikacji w grupie stanowi kluczowy element sukcesu. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego właściwa komunikacja w zespołach, organizacjach, czy nawet w życiu codziennym jest tak niezwykle istotna. Odkryjmy razem, jak poprawić umiejętności komunikacyjne i osiągnąć lepsze rezultaty we współpracy z innymi.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 14:28
 • Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie
  Mycie okien Poznań - jak utrzymać okna w doskonałej formie

  Okna są kluczowym elementem każdego domu, firmy, sklepu czy też lokalu usługowego. Wpuszczają promienie słoneczne, umożliwiają dostęp do pięknych krajobrazów, pozwalają na powiew świeżego powietrza, a także są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Aby jednak spełniały swoją rolę należy dbać o ich regularne mycie, co dla wielu osób jest sporym wyzwaniem.

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 15:44
 • Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?
  Duży Materac Jednoosobowy 100x200 cm - Dla Kogo Jest Przeznaczony?

  Duży materac jednoosobowy o wymiarach 100x200 cm to rozmiar, który jest szerszy niż standardowe materace jednoosobowe (80x200 cm). To oznacza, że zapewnia więcej przestrzeni do spania dla jednej osoby, co może być atrakcyjne dla wielu osób.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:03
 • Nauka pływania – co warto wiedzieć przed zajęciami?
  Nauka pływania – co warto wiedzieć przed zajęciami?

  Pływanie to aktywność dla dzieci i dorosłych. Ci młodsi zazwyczaj uczą się szybciej, starsi potrzebują nieco więcej czasu, aby przyswoić nowe techniki ruchowe. Pewne jest to, że nauka pływania w Szczecinie to sposób na dobrą zabawę, a przy tym aktywność, która pozytywnie wpływa na zdrowie naszego organizmu. Na czym polega nauka pływania? Dla kogo organizowane są zajęcia? Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zanurzysz się w wodzie.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 15:08
 • Inwestowanie długoterminowe vs. spekulacja krótkoterminowa w CFD
  Inwestowanie długoterminowe vs. spekulacja krótkoterminowa w CFD

  Niezależnie od branży czy rynku na jakim działamy, inwestorów możemy podzielić na dwie grupy. Inwestujących krótkoterminowo i tych inwestujących długoterminowo. Oba te podejścia mają swoje zalety i ograniczenia, a wybór odpowiedniej strategii inwestycyjnej i aktywów zależy od indywidualnych celów, tolerancji ryzyka i stylu inwestowania. Kontrakty na różnicę (CFD) pozwalają wykorzystać zarówno podejście długoterminowe, jak i krótkoterminowe. W tym artykule przedstawimy jak można wykorzystać CFD w każdej z tych strategii.

  Written on poniedziałek, 04 wrzesień 2023 09:13
 • Wszystko w jednym miejscu: Telekomunikacja dla dzisiejszego świata
  Wszystko w jednym miejscu: Telekomunikacja dla dzisiejszego świata

  W dynamicznym i globalnym świecie, telekomunikacje ciągle ewoluują i mają coraz większy wpływ na nasze codzienne życie. Rozmowy z bliskimi przez telefon, wysyłanie wiadomości tekstowych oraz korzystanie z internetu są tym cichym, ale nieodłącznym ogniwem, które spinają naszą współczesną rzeczywistość.

  Written on wtorek, 22 sierpień 2023 07:00
 • Kampanie MMS - nieszablonowa usługa marketingu mobilnego
  Kampanie MMS - nieszablonowa usługa marketingu mobilnego

  Według różnych szacunków w Polsce ponad 75 procent osób korzysta ze smartfonów. Specjaliści od marketingu zauważyli ten fakt i coraz częściej wykorzystują kampanie oparte nie o internet, a właśnie telefonię komórkową. Jednym z rozwiązań, które można wdrożyć, jest kampania MMS – smartfony z łatwością odbierają takie wiadomości, a graficzna forma pozwala na atrakcyjne przedstawienie promowanych treści.

  Written on czwartek, 27 lipiec 2023 12:21
 • Chcę zostać coachem w biznesie - czy istnieją studia, które pomogą mi doszlifować kluczowe umiejętności?
  Chcę zostać coachem w biznesie - czy istnieją studia, które pomogą mi doszlifować kluczowe umiejętności?

  W świecie, w którym rytm życia staje się coraz szybszy, a oczekiwania względem efektywności i osiągania celów są coraz większe, rola coacha stała się niezwykle ważna. Coaching biznesowy to profesjonalne wsparcie i prowadzenie procesów rozwojowych dla liderów i pracowników. Pomaga im osiągnąć cele, rozwijać umiejętności oraz radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi. Wiele osób coraz częściej zastanawia się, czy istnieją studia pomagające zostać coachem w biznesie.

  Written on poniedziałek, 24 lipiec 2023 15:06
 • Różnorodność szkoleń: Klucz do Rozwoju Kariery w Dowolnej Branży
  Różnorodność szkoleń: Klucz do Rozwoju Kariery w Dowolnej Branży

  Nieustanne doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy są kluczowymi elementami budowania udanej kariery, niezależnie od branży, w której pracujemy. Obecny rynek pracy jest dynamiczny i konkurencyjny, co sprawia, że ważne jest, aby być elastycznym i otwartym na naukę nowych umiejętności. Różnorodność szkoleń staje się coraz bardziej kluczowa, ponieważ pozwala pracownikom na adaptację do zmieniających się trendów i wymagań rynku, co w konsekwencji przyspiesza ich rozwój zawodowy.

  Written on poniedziałek, 24 lipiec 2023 11:58