poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10

Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

oferty Internetu oferty Internetu pixabay

Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie dostęp do sieci. Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych, aby cieszyć się dużą liczbą danych do wykorzystania jak najdłużej? 

Jak oszczędzać pakiet danych w urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne to nie tylko smartfony, lecz także tablety. Jeśli chcemy jak najwydajniej z nich korzystać, oszczędzając pakiet mobilnego Internetu, warto, jak najczęściej korzystać z Wi-Fi. Tyczy się to szczególnie sytuacji, gdy chcemy przesłać duży plik lub wykonać inne działania, które są „pożeraczami” pakietu. Uważaj jednak na publiczne punkty dostępu, aby nie paść ofiarą hakerów, którzy czyhają na dane wrażliwe użytkowników.

Automatyczne aktualizacje i pobieranie

To dzięki aplikacjom urządzenia mobilne są tak przydatnymi sprzętami. Aby jednak te programy mogły działać sprawnie i oferować coraz więcej użytkownikom, muszą być aktualizowane. Proces ten zużywa zwykle ogromną liczbę megabajtów. Chcesz być oszczędny? Wyłącz automatyczne aktualizacje lub wybierz opcję, która umożliwia ich przeprowadzenie wyłącznie po podłączeniu do Wi-Fi.

To samo dotyczy pobierania dużych plików. Znajomy wysłał Ci setki zdjęć z wakacji? Nie pobieraj ich zbyt pochopnie. Poczekaj, aż połączysz się z Wi-Fi. Automatyczne pobieranie plików możesz wyłączyć w każdej aplikacji.

Limit danych i aplikacje w tle

Jeśli nie wiesz, jak oszczędzać Internet w telefonie, daj sobie pomóc. Włącz limit danych, który będzie informował Cię o tym, ile jeszcze transferu możesz wykorzystać, a także wskaże, jak możesz zapobiec jego zbyt szybkiemu wykorzystaniu. Świetnym zabiegiem jest wyłączanie aplikacji działających w tle. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile danych mogą zużyć programy, które działają, kiedy my nawet o tym nie wiemy.

Oferty Internetu domowego w INEA

Jak zostało kilkukrotnie wspomniane, aby zmniejszyć zużycie Internetu mobilnego, najlepiej korzystać z Wi-Fi. Dlatego też dobrze zapewnić sobie superszybki i niezawodny Internet domowy, który spełni nasze oczekiwania.

Interesujące oferty Internetu można znaleźć u wielu czołowych dostawców. Jednym z nich jest INEA. Firma ta proponuje światłowodowy Internet domowy. Jego dużą zaletą jest to, że jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu wszystkie nasze działania w sieci będą przebiegały płynnie i bez żadnych zakłóceń. Oferty Internetu od INEA wyglądają bardzo obiecująco. Możesz zdecydować się na 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Niezależnie więc od tego, czy pracujesz zdalnie, jesteś twórcą internetowym, czy po prostu standardowym użytkownikiem – w INEA znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!

 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09