poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10

Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

oferty Internetu oferty Internetu pixabay

Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie dostęp do sieci. Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych, aby cieszyć się dużą liczbą danych do wykorzystania jak najdłużej? 

Jak oszczędzać pakiet danych w urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne to nie tylko smartfony, lecz także tablety. Jeśli chcemy jak najwydajniej z nich korzystać, oszczędzając pakiet mobilnego Internetu, warto, jak najczęściej korzystać z Wi-Fi. Tyczy się to szczególnie sytuacji, gdy chcemy przesłać duży plik lub wykonać inne działania, które są „pożeraczami” pakietu. Uważaj jednak na publiczne punkty dostępu, aby nie paść ofiarą hakerów, którzy czyhają na dane wrażliwe użytkowników.

Automatyczne aktualizacje i pobieranie

To dzięki aplikacjom urządzenia mobilne są tak przydatnymi sprzętami. Aby jednak te programy mogły działać sprawnie i oferować coraz więcej użytkownikom, muszą być aktualizowane. Proces ten zużywa zwykle ogromną liczbę megabajtów. Chcesz być oszczędny? Wyłącz automatyczne aktualizacje lub wybierz opcję, która umożliwia ich przeprowadzenie wyłącznie po podłączeniu do Wi-Fi.

To samo dotyczy pobierania dużych plików. Znajomy wysłał Ci setki zdjęć z wakacji? Nie pobieraj ich zbyt pochopnie. Poczekaj, aż połączysz się z Wi-Fi. Automatyczne pobieranie plików możesz wyłączyć w każdej aplikacji.

Limit danych i aplikacje w tle

Jeśli nie wiesz, jak oszczędzać Internet w telefonie, daj sobie pomóc. Włącz limit danych, który będzie informował Cię o tym, ile jeszcze transferu możesz wykorzystać, a także wskaże, jak możesz zapobiec jego zbyt szybkiemu wykorzystaniu. Świetnym zabiegiem jest wyłączanie aplikacji działających w tle. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile danych mogą zużyć programy, które działają, kiedy my nawet o tym nie wiemy.

Oferty Internetu domowego w INEA

Jak zostało kilkukrotnie wspomniane, aby zmniejszyć zużycie Internetu mobilnego, najlepiej korzystać z Wi-Fi. Dlatego też dobrze zapewnić sobie superszybki i niezawodny Internet domowy, który spełni nasze oczekiwania.

Interesujące oferty Internetu można znaleźć u wielu czołowych dostawców. Jednym z nich jest INEA. Firma ta proponuje światłowodowy Internet domowy. Jego dużą zaletą jest to, że jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu wszystkie nasze działania w sieci będą przebiegały płynnie i bez żadnych zakłóceń. Oferty Internetu od INEA wyglądają bardzo obiecująco. Możesz zdecydować się na 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Niezależnie więc od tego, czy pracujesz zdalnie, jesteś twórcą internetowym, czy po prostu standardowym użytkownikiem – w INEA znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02