poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10

Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

oferty Internetu oferty Internetu pixabay

Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie dostęp do sieci. Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych, aby cieszyć się dużą liczbą danych do wykorzystania jak najdłużej? 

Jak oszczędzać pakiet danych w urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne to nie tylko smartfony, lecz także tablety. Jeśli chcemy jak najwydajniej z nich korzystać, oszczędzając pakiet mobilnego Internetu, warto, jak najczęściej korzystać z Wi-Fi. Tyczy się to szczególnie sytuacji, gdy chcemy przesłać duży plik lub wykonać inne działania, które są „pożeraczami” pakietu. Uważaj jednak na publiczne punkty dostępu, aby nie paść ofiarą hakerów, którzy czyhają na dane wrażliwe użytkowników.

Automatyczne aktualizacje i pobieranie

To dzięki aplikacjom urządzenia mobilne są tak przydatnymi sprzętami. Aby jednak te programy mogły działać sprawnie i oferować coraz więcej użytkownikom, muszą być aktualizowane. Proces ten zużywa zwykle ogromną liczbę megabajtów. Chcesz być oszczędny? Wyłącz automatyczne aktualizacje lub wybierz opcję, która umożliwia ich przeprowadzenie wyłącznie po podłączeniu do Wi-Fi.

To samo dotyczy pobierania dużych plików. Znajomy wysłał Ci setki zdjęć z wakacji? Nie pobieraj ich zbyt pochopnie. Poczekaj, aż połączysz się z Wi-Fi. Automatyczne pobieranie plików możesz wyłączyć w każdej aplikacji.

Limit danych i aplikacje w tle

Jeśli nie wiesz, jak oszczędzać Internet w telefonie, daj sobie pomóc. Włącz limit danych, który będzie informował Cię o tym, ile jeszcze transferu możesz wykorzystać, a także wskaże, jak możesz zapobiec jego zbyt szybkiemu wykorzystaniu. Świetnym zabiegiem jest wyłączanie aplikacji działających w tle. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile danych mogą zużyć programy, które działają, kiedy my nawet o tym nie wiemy.

Oferty Internetu domowego w INEA

Jak zostało kilkukrotnie wspomniane, aby zmniejszyć zużycie Internetu mobilnego, najlepiej korzystać z Wi-Fi. Dlatego też dobrze zapewnić sobie superszybki i niezawodny Internet domowy, który spełni nasze oczekiwania.

Interesujące oferty Internetu można znaleźć u wielu czołowych dostawców. Jednym z nich jest INEA. Firma ta proponuje światłowodowy Internet domowy. Jego dużą zaletą jest to, że jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że zapewnia taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu wszystkie nasze działania w sieci będą przebiegały płynnie i bez żadnych zakłóceń. Oferty Internetu od INEA wyglądają bardzo obiecująco. Możesz zdecydować się na 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s. Niezależnie więc od tego, czy pracujesz zdalnie, jesteś twórcą internetowym, czy po prostu standardowym użytkownikiem – w INEA znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!

 • Różnice między kalkulatorami OC i AC - co warto wiedzieć?
  Różnice między kalkulatorami OC i AC - co warto wiedzieć?

  Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego jest kluczowy dla każdego kierowcy. Kalkulatory OC i AC są niezwykle przydatnymi narzędziami, które pomagają w szybkim i precyzyjnym znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Choć oba te kalkulatory służą do porównywania polis ubezpieczeniowych, różnią się one pod wieloma względami. Warto zrozumieć te różnice, aby efektywnie korzystać z dostępnych narzędzi i wybrać najlepszą polisę.

  Written on środa, 12 czerwiec 2024 17:21
 • Jak ważna jest logistyka w Twojej firmie?
  Jak ważna jest logistyka w Twojej firmie?

  Rozumiejąc, jak ważne dla prowadzenia udanego biznesu jest dobre zarządzanie logistyką, wiele osób z czasem podjęło kroki w kierunku stworzenia tego typu środowiska dla siebie i swoich firm ( https://web-lider.com.pl/firma ), które z biegiem czasu wdrożyły nowe strategie oparte na skutecznych praktykach zarządzania logistycznego — co pozwala im zarówno na zysk, jak i na wzrost!

  Written on wtorek, 21 maj 2024 09:21
 • Kamper przed sezonem
  Kamper przed sezonem

  Przed sezonem podróży kamperem, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie pojazdu, aby zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe podróże. Oto lista podstawowych usług serwisowych, które warto przeprowadzić przed sezonem dla kamperów:

  Written on wtorek, 26 marzec 2024 14:35
 • Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?
  Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?

  Reklama jest siłą napędową każdej firmy, która chce skutecznie dotrzeć do swoich klientów. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi, które są w stanie zapewnić im profesjonalne i skuteczne działania marketingowe. Jedną z takich agencji jest agencja reklamowa Allegro, która oferuje kompleksowe usługi dla firm różnej wielkości. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym dokładnie zajmuje się taka agencja? Czy jej działania ograniczają się tylko do tworzenia i publikowania reklam?

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:29
 • O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?
  O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?

  Urządzanie konferencji poza miastem - kluczowe aspekty

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:25
 • Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie
  Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie

  Warszawa, stolica Polski, oferuje niezliczone możliwości organizacji eventów w miejscach, które zachwycają swoją unikalnością i charakterem. Od historycznych pałaców po nowoczesne przestrzenie loftowe, miasto kryje w sobie prawdziwe perły, idealne na każdy rodzaj wydarzenia. Oto przewodnik po najbardziej niezwykłych miejscach na eventy w Warszawie, które sprawią, że Twoje wydarzenie będzie niezapomniane.

  Written on wtorek, 19 marzec 2024 17:11
 • Czym jest service desk?
  Czym jest service desk?

  W erze cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii, pojęcie service desk staje się coraz bardziej powszechne. Ale czy na pewno wiemy, czym jest service desk? Czy zdajemy sobie sprawę z jego roli w świecie IT? Bez względu na to, czy jesteś osobą techniczną czy nie, warto zrozumieć znaczenie tego terminu. Przejdźmy więc przez kilka kluczowych aspektów service desku.

  Written on sobota, 16 marzec 2024 21:59
 • Czy trymery są dobre do cięcia papieru?
  Czy trymery są dobre do cięcia papieru?

  Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia do cięcia papieru, jednak nie wszystkie są równie efektywne i precyzyjne. Trymery do cięcia papieru cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego?

  Written on czwartek, 07 marzec 2024 13:54
 • Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?
  Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?

  Spędzanie wakacji nad wodą, stanowi niewątpliwie ogromną atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pływanie, jest świetną formą aktywności fizycznej, ale także niezwykle ważną umiejętnością, która niejednokrotnie, może uratować życie, podczas korzystania z wodnych akwenów. Dlatego nauka pływania dla dzieci i młodzieży, jest bardzo istotną kwestią. Jednakże, aby te lekcje były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, powinny być dobrze zorganizowane.

  Written on poniedziałek, 04 marzec 2024 07:00
 • Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii
  Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii

  W ostatnich latach rynek pracy w Stanach Zjednoczonych znacząco się zmieniał, a jeden ze stanów, który wyjątkowo przyciąga uwagę, to Connecticut. Jest to miejsce, które oferuje szereg interesujących możliwości dla poszukujących pracy, w tym dla rosnącej społeczności polskiej. Praca w Connecticut charakteryzuje się różnorodnością branż i perspektyw rozwoju, co sprawia, że stan ten jest atrakcyjnym miejscem dla wielu profesjonalistów.

  Written on poniedziałek, 29 styczeń 2024 14:06