czwartek, 25 sierpień 2022 12:04

Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

sklepy otwarte w niedzielę sklepy otwarte w niedzielę pixabay

Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

 

Sklepy otwarte w niedzielę a franczyza

Zakaz handlu jest ogromnym problemem nie tylko dla klientów, lecz także samych przedsiębiorców, dla których każdy dzień z zamkniętym sklepem jest bardzo dużą stratą. Czy istnieją jeszcze jakieś sklepy otwarte w niedzielę?

Sklepy otwarte w niedzielę to temat bardzo kontrowersyjny w Polsce. Nic dziwnego. Wprowadzona nie tak dawno ustawa przyczyniła się do ogromnego zamieszania w polskim prawie. Trudno się teraz połapać w tym, kto może, a kto nie może prowadzić swój biznes. Najlepszym tego przykładem jest franczyza. Biznesy prowadzone na tej zasadzie mogą być czynne w ten dzień tylko pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel firmy lub ktoś z jego rodziny. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli jedna osoba jest odpowiedzialna za kilka sklepów spożywczych. Jak można zauważyć, zakaz handlu w niedzielę wygenerował szereg problemów, z którymi nie sposób sobie poradzić. Jedno jest jednak pewne, franczyza to świetny sposób na możliwość prowadzenia sklepu otwartego w niedzielę.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Wiele osób zastanawia się, czy Żabka jest otwarta w niedzielę. Na szczęście tak. Jest to jeden z nielicznych biznesów, który ma prawo być sklepem otwartym w niedzielę. Jak już wspomniano, wszystko sprowadza się do franczyzy, czyli bardzo wygodnej formy zarządzania biznesem. A jakie sklepy są otwarte w niedzielę poza Żabką? Najlepiej to sprawdzić, szukając informacji na stronie konkretnych marek.

Sklepy czynne w niedzielę – gdzie jest ich najwięcej?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę i gdzie jest ich najwięcej? Te pytania spędzają sen z powiek u wielu Polakom. Sklepy czynne w niedzielę można by policzyć na palcach jednej ręki, co dla wielu osób jest ogromnym ograniczeniem. Najwięcej sklepów czynnych w niedzielę znaleźć można oczywiście w największych polskich miastach, gdzie zagęszczenie tego typu biznesów jest również największe. Prawdziwy powód do narzekania mają przede wszystkim mieszkańcy wsi i małych miejscowości. W niektórych z nich zrobienie podstawowych zakupów w niedzielę jest wręcz niemożliwe.

Sklep otwarty w niedzielę marzeniem wielu Polaków

Sklep otwarty w niedzielę to niespełnione marzenie wielu osób. Dla większości z nas, niedziela to dzień jak każdy inny, a więc i potrzeby te same. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić w tej sprawie.

 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09