czwartek, 25 sierpień 2022 12:04

Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

sklepy otwarte w niedzielę sklepy otwarte w niedzielę pixabay

Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

 

Sklepy otwarte w niedzielę a franczyza

Zakaz handlu jest ogromnym problemem nie tylko dla klientów, lecz także samych przedsiębiorców, dla których każdy dzień z zamkniętym sklepem jest bardzo dużą stratą. Czy istnieją jeszcze jakieś sklepy otwarte w niedzielę?

Sklepy otwarte w niedzielę to temat bardzo kontrowersyjny w Polsce. Nic dziwnego. Wprowadzona nie tak dawno ustawa przyczyniła się do ogromnego zamieszania w polskim prawie. Trudno się teraz połapać w tym, kto może, a kto nie może prowadzić swój biznes. Najlepszym tego przykładem jest franczyza. Biznesy prowadzone na tej zasadzie mogą być czynne w ten dzień tylko pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel firmy lub ktoś z jego rodziny. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli jedna osoba jest odpowiedzialna za kilka sklepów spożywczych. Jak można zauważyć, zakaz handlu w niedzielę wygenerował szereg problemów, z którymi nie sposób sobie poradzić. Jedno jest jednak pewne, franczyza to świetny sposób na możliwość prowadzenia sklepu otwartego w niedzielę.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Wiele osób zastanawia się, czy Żabka jest otwarta w niedzielę. Na szczęście tak. Jest to jeden z nielicznych biznesów, który ma prawo być sklepem otwartym w niedzielę. Jak już wspomniano, wszystko sprowadza się do franczyzy, czyli bardzo wygodnej formy zarządzania biznesem. A jakie sklepy są otwarte w niedzielę poza Żabką? Najlepiej to sprawdzić, szukając informacji na stronie konkretnych marek.

Sklepy czynne w niedzielę – gdzie jest ich najwięcej?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę i gdzie jest ich najwięcej? Te pytania spędzają sen z powiek u wielu Polakom. Sklepy czynne w niedzielę można by policzyć na palcach jednej ręki, co dla wielu osób jest ogromnym ograniczeniem. Najwięcej sklepów czynnych w niedzielę znaleźć można oczywiście w największych polskich miastach, gdzie zagęszczenie tego typu biznesów jest również największe. Prawdziwy powód do narzekania mają przede wszystkim mieszkańcy wsi i małych miejscowości. W niektórych z nich zrobienie podstawowych zakupów w niedzielę jest wręcz niemożliwe.

Sklep otwarty w niedzielę marzeniem wielu Polaków

Sklep otwarty w niedzielę to niespełnione marzenie wielu osób. Dla większości z nas, niedziela to dzień jak każdy inny, a więc i potrzeby te same. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić w tej sprawie.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02