czwartek, 25 sierpień 2022 12:04

Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

sklepy otwarte w niedzielę sklepy otwarte w niedzielę pixabay

Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

 

Sklepy otwarte w niedzielę a franczyza

Zakaz handlu jest ogromnym problemem nie tylko dla klientów, lecz także samych przedsiębiorców, dla których każdy dzień z zamkniętym sklepem jest bardzo dużą stratą. Czy istnieją jeszcze jakieś sklepy otwarte w niedzielę?

Sklepy otwarte w niedzielę to temat bardzo kontrowersyjny w Polsce. Nic dziwnego. Wprowadzona nie tak dawno ustawa przyczyniła się do ogromnego zamieszania w polskim prawie. Trudno się teraz połapać w tym, kto może, a kto nie może prowadzić swój biznes. Najlepszym tego przykładem jest franczyza. Biznesy prowadzone na tej zasadzie mogą być czynne w ten dzień tylko pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel firmy lub ktoś z jego rodziny. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli jedna osoba jest odpowiedzialna za kilka sklepów spożywczych. Jak można zauważyć, zakaz handlu w niedzielę wygenerował szereg problemów, z którymi nie sposób sobie poradzić. Jedno jest jednak pewne, franczyza to świetny sposób na możliwość prowadzenia sklepu otwartego w niedzielę.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Wiele osób zastanawia się, czy Żabka jest otwarta w niedzielę. Na szczęście tak. Jest to jeden z nielicznych biznesów, który ma prawo być sklepem otwartym w niedzielę. Jak już wspomniano, wszystko sprowadza się do franczyzy, czyli bardzo wygodnej formy zarządzania biznesem. A jakie sklepy są otwarte w niedzielę poza Żabką? Najlepiej to sprawdzić, szukając informacji na stronie konkretnych marek.

Sklepy czynne w niedzielę – gdzie jest ich najwięcej?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę i gdzie jest ich najwięcej? Te pytania spędzają sen z powiek u wielu Polakom. Sklepy czynne w niedzielę można by policzyć na palcach jednej ręki, co dla wielu osób jest ogromnym ograniczeniem. Najwięcej sklepów czynnych w niedzielę znaleźć można oczywiście w największych polskich miastach, gdzie zagęszczenie tego typu biznesów jest również największe. Prawdziwy powód do narzekania mają przede wszystkim mieszkańcy wsi i małych miejscowości. W niektórych z nich zrobienie podstawowych zakupów w niedzielę jest wręcz niemożliwe.

Sklep otwarty w niedzielę marzeniem wielu Polaków

Sklep otwarty w niedzielę to niespełnione marzenie wielu osób. Dla większości z nas, niedziela to dzień jak każdy inny, a więc i potrzeby te same. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić w tej sprawie.

 • Kamper przed sezonem
  Kamper przed sezonem

  Przed sezonem podróży kamperem, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie pojazdu, aby zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe podróże. Oto lista podstawowych usług serwisowych, które warto przeprowadzić przed sezonem dla kamperów:

  Written on wtorek, 26 marzec 2024 14:35
 • Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?
  Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?

  Reklama jest siłą napędową każdej firmy, która chce skutecznie dotrzeć do swoich klientów. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi, które są w stanie zapewnić im profesjonalne i skuteczne działania marketingowe. Jedną z takich agencji jest agencja reklamowa Allegro, która oferuje kompleksowe usługi dla firm różnej wielkości. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym dokładnie zajmuje się taka agencja? Czy jej działania ograniczają się tylko do tworzenia i publikowania reklam?

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:29
 • O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?
  O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?

  Urządzanie konferencji poza miastem - kluczowe aspekty

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:25
 • Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie
  Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie

  Warszawa, stolica Polski, oferuje niezliczone możliwości organizacji eventów w miejscach, które zachwycają swoją unikalnością i charakterem. Od historycznych pałaców po nowoczesne przestrzenie loftowe, miasto kryje w sobie prawdziwe perły, idealne na każdy rodzaj wydarzenia. Oto przewodnik po najbardziej niezwykłych miejscach na eventy w Warszawie, które sprawią, że Twoje wydarzenie będzie niezapomniane.

  Written on wtorek, 19 marzec 2024 17:11
 • Czym jest service desk?
  Czym jest service desk?

  W erze cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii, pojęcie service desk staje się coraz bardziej powszechne. Ale czy na pewno wiemy, czym jest service desk? Czy zdajemy sobie sprawę z jego roli w świecie IT? Bez względu na to, czy jesteś osobą techniczną czy nie, warto zrozumieć znaczenie tego terminu. Przejdźmy więc przez kilka kluczowych aspektów service desku.

  Written on sobota, 16 marzec 2024 21:59
 • Czy trymery są dobre do cięcia papieru?
  Czy trymery są dobre do cięcia papieru?

  Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia do cięcia papieru, jednak nie wszystkie są równie efektywne i precyzyjne. Trymery do cięcia papieru cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego?

  Written on czwartek, 07 marzec 2024 13:54
 • Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?
  Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?

  Spędzanie wakacji nad wodą, stanowi niewątpliwie ogromną atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pływanie, jest świetną formą aktywności fizycznej, ale także niezwykle ważną umiejętnością, która niejednokrotnie, może uratować życie, podczas korzystania z wodnych akwenów. Dlatego nauka pływania dla dzieci i młodzieży, jest bardzo istotną kwestią. Jednakże, aby te lekcje były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, powinny być dobrze zorganizowane.

  Written on poniedziałek, 04 marzec 2024 07:00
 • Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii
  Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii

  W ostatnich latach rynek pracy w Stanach Zjednoczonych znacząco się zmieniał, a jeden ze stanów, który wyjątkowo przyciąga uwagę, to Connecticut. Jest to miejsce, które oferuje szereg interesujących możliwości dla poszukujących pracy, w tym dla rosnącej społeczności polskiej. Praca w Connecticut charakteryzuje się różnorodnością branż i perspektyw rozwoju, co sprawia, że stan ten jest atrakcyjnym miejscem dla wielu profesjonalistów.

  Written on poniedziałek, 29 styczeń 2024 14:06
 • Adidas dla aktywnych: Jak kupować sprzęt sportowy taniej z kodami rabatowymi?
  Adidas dla aktywnych: Jak kupować sprzęt sportowy taniej z kodami rabatowymi?

  Adidas, będąc jednym z wiodących producentów odzieży i sprzętu sportowego, oferuje szeroką gamę produktów, które mogą zadowolić potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Zakupy sprzętu sportowego mogą jednak być kosztowne, więc wykorzystanie kodów rabatowych to świetny sposób, aby zaoszczędzić na tej niezbędnej inwestycji w zdrowie i dobrą kondycję. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie kupować produkty Adidas taniej, korzystając z kodów rabatowych.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży
  Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży

  Radość, komfort i chęć obdarowywania bliskich prezentami - wszystko to przychodzi na myśl w okresie świątecznym. Okres świąteczny to czas, w którym rodzina i przyjaciele okazują sobie nawzajem wdzięczność, ale może to być również czas trudny finansowo. Świąteczne wyprzedaże są ratunkiem, przychodząc na ratunek w samą porę, aby uratować dzień. Zniżki te są często dość znaczne i stanowią świetną okazję do zaopatrzenia się w szeroką gamę produktów w samą porę na sezon świąteczny. Przedstawiając przegląd szerokiej gamy przedmiotów, które można kupić podczas świątecznych wyprzedaży, ten artykuł pomoże ci w pełni wykorzystać świąteczny szał zakupów.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50