wtorek, 07 listopad 2023 15:02

OCR w biznesie - zalety programu do odczytywania dokumentów i faktur

Program do odczytywania dokumentów Program do odczytywania dokumentów pixabay

Czy zdarzyło Ci się pogubić się, ręcznie przepisując i wprowadzającdane z faktur bądź innego rodzaju dokumentacji firmowej? Z dzisiejszymi zdobyczami technologii możemy raz na zawsze pożegnać się z tym problemem. Nowoczesne programy do fakturowania zawierające narzędzie OCR (czyli program do odczytywania dokumentów) są dokładnie tym, czego potrzeba w tej sytuacji!

 

Jak działa program do odczytywania dokumentów?

Program do odczytywania dokumentów działający na zasadzie OCR wykorzystuje technikę wizualnego rozpoznawania tekstu (od tego też pochodzi skrót - Optical Character Recognition). Dzięki tej technologii do systemu można implementować gotowe dokumenty w formie papierowej: system OCR sam przekształci je na elektroniczną wersję. To rozwiązanie znacznie przyspieszające digitalizację działalności - sprawdza się podczas prowadzenia księgowości online, w rozliczeniach z klientami czy realizacji zamówień na towary. OCR ma bardzo duży potencjał, który warto wykorzystać praktycznie w każdej firmie - niezależnie od branży.

Jak wykorzystać OCR w biznesie?

Automatyzacja to kluczowy aspekt wykorzystania tej technologii w firmie. Program do odczytywania dokumentów pozwala na przyspieszenie procesów, które do tej pory wiązały się ze żmudnym, ręcznym działaniem. Rejestracja dokumentów, zarządzanie ich akceptacją oraz wymiana dokumentacji między pracownikami - wszystkie te działania można zautomatyzować, aby firma działała sprawniej, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka popełnienia błędów.

System OCR w nowoczesnych programach do fakturowania zapewnia płynne przejście z fizycznej dokumentacji na jej cyfrową wersję. Skuteczność systemu OCR w niektórych rozwiązaniach wynosi nawet ponad 95% - to gwarancja bardzo dokładnego przetwarzania dokumentów. Dobre narzędzie do fakturowania wyposażone w dodatkowy program do odczytywania dokumentów może dostarczyć użytkownikowi gotowe formularze, które następnie z łatwością wprowadzi do programu księgowego.

Przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej pozwala na ich łatwiejszy dostęp, a także zabezpiecza przed przypadkowym zniszczeniem lub utratą. Wszystko, co wygenerował program do odczytywania dokumentów można bezpiecznie zarchiwizować na komputerze, dysku, w chmurze lub na innych nośnikach, gdzie będą bezpieczne i łatwo dostępne w razie potrzeby. E-archiwum pozwala na uporządkowanie dokumentacji i łatwiejsze jej przeszukiwanie.

Jakie są zalety wykorzystania nowoczesnego programu do odczytywania dokumentów?

Wykorzystanie narzędzia wyposażonego w funkcję OCR przynosi wiele istotnych korzyści - zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw w różnych sektorach. 

1. Redukcja kosztów

Dzięki odczytywaniu dokumentacji i utrwaleniu ich w formie elektronicznej, firma unika konieczności tworzenia wielu kopii dokumentacji. Proces ten ma znaczenie zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i ekologicznym. Brak potrzeby drukowania i przechowywania wielu dokumentów na papierze oznacza mniejsze zużycie materiałów biurowych oraz oszczędność zasobów finansowych przeznaczonych na zakup papieru, tonerów i drukarek.

2. Wzrost efektywności

Zamiast tracić czas na ręczne przepisywanie informacji z standardowych, wydrukowanych dokumentów, pracownicy mogą skupić się na bardziej wartościowych zadaniach. Program do odczytywania dokumentów SaldeoSMART z technologią OCR wykona powtarzalną pracę za nich, co pozwala na bardziej efektywne zarządzanie czasem i zasobami firmy.

3. Łatwy dostęp do dokumentacji

Niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, czy pracujesz zdalnie, możesz mieć błyskawiczny dostęp do potrzebnych dokumentów. Wystarczy laptop, tablet lub smartfon z dostępem do internetu. Czas potrzebny na znalezienie konkretnego dokumentu jest znacznie skrócony i ułatwia bieżącą obsługę klientów, dostawców i innych partnerów biznesowych. Łatwiej skoordynujesz działania, a procesy będą działać sprawniej i bardziej elastycznie.

Wykorzystanie technologii OCR jest inwestycją, która niesie ze sobą same korzyści dla Twojego biznesu. Digitalizacja dokumentów to kluczowy krok w kierunku przyszłości zarządzania dokumentacją - zrób go już dziś z SaldeoSMART!

 • Integracja Shopify z InPost - co warto wiedzieć?
  Integracja Shopify z InPost - co warto wiedzieć?

  Jeśli prowadzisz od niedawna sklep online na platformie Shopify, powinna zainteresować Cię z integracja Shopify InPost. To rozwiązanie, które może znacząco usprawnić procesy logistyczne i podnieść zadowolenie Twoich klientów. Dzięki takiej integracji sklepy internetowe mogą korzystać z automatyzacji, skrócenia czasu dostaw oraz oferować wygodne opcje dostawy do paczkomatów InPost. W poniższym tekście przyjrzymy się korzyściom płynącym z wdrożenia takiej integracji, dostępnym opcjom oraz funkcjonalnościom, które zyskują sklepy po jej wdrożeniu. Zaczynajmy.

  Written on wtorek, 02 lipiec 2024 10:58
 • Różnice między kalkulatorami OC i AC - co warto wiedzieć?
  Różnice między kalkulatorami OC i AC - co warto wiedzieć?

  Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego jest kluczowy dla każdego kierowcy. Kalkulatory OC i AC są niezwykle przydatnymi narzędziami, które pomagają w szybkim i precyzyjnym znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Choć oba te kalkulatory służą do porównywania polis ubezpieczeniowych, różnią się one pod wieloma względami. Warto zrozumieć te różnice, aby efektywnie korzystać z dostępnych narzędzi i wybrać najlepszą polisę.

  Written on środa, 12 czerwiec 2024 17:21
 • Jak ważna jest logistyka w Twojej firmie?
  Jak ważna jest logistyka w Twojej firmie?

  Rozumiejąc, jak ważne dla prowadzenia udanego biznesu jest dobre zarządzanie logistyką, wiele osób z czasem podjęło kroki w kierunku stworzenia tego typu środowiska dla siebie i swoich firm ( https://web-lider.com.pl/firma ), które z biegiem czasu wdrożyły nowe strategie oparte na skutecznych praktykach zarządzania logistycznego — co pozwala im zarówno na zysk, jak i na wzrost!

  Written on wtorek, 21 maj 2024 09:21
 • Kamper przed sezonem
  Kamper przed sezonem

  Przed sezonem podróży kamperem, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie pojazdu, aby zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe podróże. Oto lista podstawowych usług serwisowych, które warto przeprowadzić przed sezonem dla kamperów:

  Written on wtorek, 26 marzec 2024 14:35
 • Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?
  Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?

  Reklama jest siłą napędową każdej firmy, która chce skutecznie dotrzeć do swoich klientów. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi, które są w stanie zapewnić im profesjonalne i skuteczne działania marketingowe. Jedną z takich agencji jest agencja reklamowa Allegro, która oferuje kompleksowe usługi dla firm różnej wielkości. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym dokładnie zajmuje się taka agencja? Czy jej działania ograniczają się tylko do tworzenia i publikowania reklam?

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:29
 • O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?
  O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?

  Urządzanie konferencji poza miastem - kluczowe aspekty

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:25
 • Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie
  Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie

  Warszawa, stolica Polski, oferuje niezliczone możliwości organizacji eventów w miejscach, które zachwycają swoją unikalnością i charakterem. Od historycznych pałaców po nowoczesne przestrzenie loftowe, miasto kryje w sobie prawdziwe perły, idealne na każdy rodzaj wydarzenia. Oto przewodnik po najbardziej niezwykłych miejscach na eventy w Warszawie, które sprawią, że Twoje wydarzenie będzie niezapomniane.

  Written on wtorek, 19 marzec 2024 17:11
 • Czym jest service desk?
  Czym jest service desk?

  W erze cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii, pojęcie service desk staje się coraz bardziej powszechne. Ale czy na pewno wiemy, czym jest service desk? Czy zdajemy sobie sprawę z jego roli w świecie IT? Bez względu na to, czy jesteś osobą techniczną czy nie, warto zrozumieć znaczenie tego terminu. Przejdźmy więc przez kilka kluczowych aspektów service desku.

  Written on sobota, 16 marzec 2024 21:59
 • Czy trymery są dobre do cięcia papieru?
  Czy trymery są dobre do cięcia papieru?

  Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia do cięcia papieru, jednak nie wszystkie są równie efektywne i precyzyjne. Trymery do cięcia papieru cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego?

  Written on czwartek, 07 marzec 2024 13:54
 • Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?
  Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?

  Spędzanie wakacji nad wodą, stanowi niewątpliwie ogromną atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pływanie, jest świetną formą aktywności fizycznej, ale także niezwykle ważną umiejętnością, która niejednokrotnie, może uratować życie, podczas korzystania z wodnych akwenów. Dlatego nauka pływania dla dzieci i młodzieży, jest bardzo istotną kwestią. Jednakże, aby te lekcje były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, powinny być dobrze zorganizowane.

  Written on poniedziałek, 04 marzec 2024 07:00