sobota, 20 sierpień 2022 15:14

Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

stoły restauracyjne stoły restauracyjne pixabay

Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

Z pewnością zaowocuje to zadowoleniem zarówno gości lokalu, jak i również jego obsługi.

Odpowiedni stół = komfort gości 

Spożywanie posiłków przy niewygodnym stole (na przykład zbyt małym) może być niezwykle uciążliwe i zniechęcające. Restauracja oprócz serwowania smacznego jedzenia musi zadbać również o odpowiedni poziom komfortu swoich klientów. Stoliki powinny być dobrane w ten sposób, żeby każdy z gości miał przestrzeń dla siebie i mógł w wygodny sposób zjeść swój posiłek. Należy zadbać o odpowiednią wielkość stolików, a także ich właściwe rozmieszczenie.

Warto również zwrócić uwagę na jakość mebli i ich odpowiednie wykończenie – nie powinny mieć wystających elementów, które mogłyby spowodować skaleczenia. Przy restauracjach nastawionych typowo na dzieci warto również pomyśleć o doborze odpowiedniego kształtu stolików. Okrągłe, pozbawione kantów będą zdecydowanie bezpieczniejsze przy najmłodszej klienteli. 

Odpowiedni stół = komfort obsługi 

Wbrew pozorom stoły są kwestię ważną nie tylko ze względu na klientów restauracji, ale również jej obsługę. Odpowiednie meble sprawiają, że kelnerzy mogą pracować efektywniej. Należy zadbać między innymi o odpowiednie ustawienie stolików, dobranie ich wielkości oraz kształtu, a także zwrócenie uwagi na łatwość czyszczenia. Dzięki temu obsługa będzie mogła swobodnie i bezpiecznie poruszać się po sali, a także zadbać o szybkie wyczyszczenie stolików po każdym kliencie. Przy dużej liczbie gości to niezwykle ważne cechy umożliwiające sprawną obsługę.

Stoły wizytówką restauracji 

Oczywiście w każdej restauracji kluczową rolę odgrywa smaczne jedzenie jednak, żeby klient miał okazję go spróbować, wystrój restauracji musi zachęcić go do wejścia do środka. Warto zainwestować w dobrej jakości stoły restauracyjne, które nawet przy dużej eksploatacji nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Nieestetyczne stoły mogą skutecznie zniechęcić klientów do skorzystania z usług naszej restauracji. W końcu mało kto chciałby przecież jeść przy zniszczonym czy brudnym stoliku. Przy wyborze odpowiednich stolików warto także zwrócić uwagę na spójność wystroju lokalu. Meble wraz z innymi dodatkami powinny stanowić jednolitą i estetyczną całość. 

Odpowiedni dobór mebli może zatem znacząco przyczynić się do sukcesu bądź klęski naszej restauracji. Zdecydowanie warto dokonać właściwej inwestycji i zapewnić wysokiej jakości stoły w naszym lokalu. Wybierajmy wyłącznie firmy, które cieszą się uznaniem wśród klientów jak sklep Vast24, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że kupujemy najwyższej jakości produkty. Przy zakupie większej ilości stołów warto zapoznać się z ofertą bezpośrednio od producentów, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na korzystniejszą cenę. Nie zostawiajmy kwestii wyboru stołu przypadkowi i dobrze zastanówmy się, czego dokładnie potrzebujemy i co będzie najlepszym rozwiązaniem w naszym lokalu, dzięki czemu sukces naszego lokalu będzie gwarantowany.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02