sobota, 20 sierpień 2022 15:14

Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

stoły restauracyjne stoły restauracyjne pixabay

Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

Z pewnością zaowocuje to zadowoleniem zarówno gości lokalu, jak i również jego obsługi.

Odpowiedni stół = komfort gości 

Spożywanie posiłków przy niewygodnym stole (na przykład zbyt małym) może być niezwykle uciążliwe i zniechęcające. Restauracja oprócz serwowania smacznego jedzenia musi zadbać również o odpowiedni poziom komfortu swoich klientów. Stoliki powinny być dobrane w ten sposób, żeby każdy z gości miał przestrzeń dla siebie i mógł w wygodny sposób zjeść swój posiłek. Należy zadbać o odpowiednią wielkość stolików, a także ich właściwe rozmieszczenie.

Warto również zwrócić uwagę na jakość mebli i ich odpowiednie wykończenie – nie powinny mieć wystających elementów, które mogłyby spowodować skaleczenia. Przy restauracjach nastawionych typowo na dzieci warto również pomyśleć o doborze odpowiedniego kształtu stolików. Okrągłe, pozbawione kantów będą zdecydowanie bezpieczniejsze przy najmłodszej klienteli. 

Odpowiedni stół = komfort obsługi 

Wbrew pozorom stoły są kwestię ważną nie tylko ze względu na klientów restauracji, ale również jej obsługę. Odpowiednie meble sprawiają, że kelnerzy mogą pracować efektywniej. Należy zadbać między innymi o odpowiednie ustawienie stolików, dobranie ich wielkości oraz kształtu, a także zwrócenie uwagi na łatwość czyszczenia. Dzięki temu obsługa będzie mogła swobodnie i bezpiecznie poruszać się po sali, a także zadbać o szybkie wyczyszczenie stolików po każdym kliencie. Przy dużej liczbie gości to niezwykle ważne cechy umożliwiające sprawną obsługę.

Stoły wizytówką restauracji 

Oczywiście w każdej restauracji kluczową rolę odgrywa smaczne jedzenie jednak, żeby klient miał okazję go spróbować, wystrój restauracji musi zachęcić go do wejścia do środka. Warto zainwestować w dobrej jakości stoły restauracyjne, które nawet przy dużej eksploatacji nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Nieestetyczne stoły mogą skutecznie zniechęcić klientów do skorzystania z usług naszej restauracji. W końcu mało kto chciałby przecież jeść przy zniszczonym czy brudnym stoliku. Przy wyborze odpowiednich stolików warto także zwrócić uwagę na spójność wystroju lokalu. Meble wraz z innymi dodatkami powinny stanowić jednolitą i estetyczną całość. 

Odpowiedni dobór mebli może zatem znacząco przyczynić się do sukcesu bądź klęski naszej restauracji. Zdecydowanie warto dokonać właściwej inwestycji i zapewnić wysokiej jakości stoły w naszym lokalu. Wybierajmy wyłącznie firmy, które cieszą się uznaniem wśród klientów jak sklep Vast24, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że kupujemy najwyższej jakości produkty. Przy zakupie większej ilości stołów warto zapoznać się z ofertą bezpośrednio od producentów, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na korzystniejszą cenę. Nie zostawiajmy kwestii wyboru stołu przypadkowi i dobrze zastanówmy się, czego dokładnie potrzebujemy i co będzie najlepszym rozwiązaniem w naszym lokalu, dzięki czemu sukces naszego lokalu będzie gwarantowany.

Więcej w tej kategorii: « Auta dostawcze do 3,5 ton – wynajem
 • Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.
  Opiekunki osób starszych w Niemczech - praca w polskiej rodzinie.

  Praca jako opiekun seniora w Niemczech to wiele możliwości. Atrakcyjne zarobki, stabilna branża i satysfakcja z wykonywanej pracy przyciągają do tego zawodu coraz więcej osób.

  Written on środa, 05 październik 2022 09:54
 • Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?
  Udogodnienia w kuchni – na co warto się zdecydować?

  Oczywistą sprawą jest fakt, że większość z nas lubi wykonywać drobne prace remontowe we własnym domu czy też majsterkować.

  Written on piątek, 30 wrzesień 2022 11:16
 • Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych
  Jak oszczędzać Internet w urządzeniach mobilnych

  Czasy, kiedy telefony służyły wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, już dawno minęły. Obecnie smartfony są małymi centrami zarządzania, które zawsze mamy przy sobie.

  Written on poniedziałek, 29 sierpień 2022 10:10
 • Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe
  Sklep otwarty w niedzielę? Sprawdźmy, czy to możliwe

  Obecnie zrobienie zakupów w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Mowa tu oczywiście o podstawowych produktach spożywczych, które są niezbędne do normalnego życia. Jakiś czas temu w Polsce wprowadzona została ustawa zakazująca handlu w ten dzień. Od tamtej pory wiele się zmieniło w kwestii prowadzenia biznesu.

  Written on czwartek, 25 sierpień 2022 12:04
 • Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?
  Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Coraz chętniej kupujemy przez internet. To sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na opakowania do transportu przesyłek. Foliopaki kurierskie to niezwykle popularne rozwiązanie. Foliopaki wykonane z biodegradowalnej folii LDPE są mniej szkodliwe dla środowiska niż tradycyjne koperty bąbelkowe. Foliopaki kurierskie z folii eko-biodegradowalnej – czym się wyróżniają?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 17:15
 • Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?
  Stoły restauracyjne – dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio je wybrać?

  Odpowiednio dobrane stoły to podstawa każdej dobrze prosperującej restauracji, dlatego chcąc odnieść sukces, naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wybór właściwych mebli.

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:14
 • Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli
  Stoły cateringowe okrągłe czy kwadratowe? Porównanie modeli

  Decydując się na zakup stołów cateringowych jedną z głównych cech, na które zwracamy uwagę, jest oczywiście kształt mebla. Zastanawiasz się, czy postawić na stoły okrągłe, czy kwadratowe?

  Written on sobota, 20 sierpień 2022 15:09
 • Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?
  Niestandardowy rozmiar materaca 150x200 cm. Czy to problem?

  Warto zaznaczyć na początku, że w większości sklepów dostępne są  materace w standardowych rozmiarach, które odpowiadają wymiarom łóżek. Bywa też tak, że potrzebny jest  materac  o niestandardowej szerokości czy długości.

  Written on środa, 17 sierpień 2022 18:09
 • Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?
  Jak spętanie miłosne rozwiązuje problemy sercowe?

  Miłość bez wzajemności to częsta przyczyna kłopotów sercowych. Nieodwzajemnione uczucia potrafią stać się ciężarem, z którym trudno jest się uporać, a silne emocje prowadzą do impulsywnych działań.

  Written on wtorek, 16 sierpień 2022 09:24
 • Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?
  Jak utrzymywać porządek wśród ogromu narzędzi?

  Wiele prac manualnych wiąże się z wykorzystaniem licznych narzędzi oraz mniejszych zasobów, jak różne śrubki i nakrętki. Często tego typu przedmioty różnią się od siebie tylko detalami, przez co odróżnienie ich na pierwszy rzut oka może być kłopotliwe.

  Written on czwartek, 11 sierpień 2022 09:09