wtorek, 04 lipiec 2023 13:26

Czy półkolonie zimowe w Szczecinie to dobry sposób na ferie w mieście? Sprawdź!

Półkolonie zimowe w Szczecinie Półkolonie zimowe w Szczecinie pixabay

Niezapomniane chwile wśród rówieśników, moc atrakcji i nutka rywalizacji? Twoje dziecko może doświadczyć tego wszystkiego, jeśli zdecydujesz się na zimowe półkolonie. Wspólne zabawy to najlepszy sposób, aby miło spędzić czas, a przy tym czegoś się nauczyć. Zimowy turnus z pewnością urozmaici ferie w mieście sprawiając, że z buzi twojej pociechy nie zniknie uśmiech. Jak zapisać dziecko na półkolonie? Kto może skorzystać z oferty?

 

Stacjonarne zajęcia dla dzieci – na czym to polega?

Półkolonie to po prostu zajęcia grupowe dla dzieci, które spędzają ferie lub ich część w mieście. Jest to alternatywa obozów, dzięki której można uniknąć rozłąki z dzieckiem, a jednocześnie zapewnić mu rozrywkę i dobrą zabawę.

Brak kosztów transportu na miejsce pobytu i samego zakwaterowania to niższa cena niż kolonie wyjazdowe. Oznacza to, że możesz od razu zapisać dziecko na kilka turnusów i otrzymać atrakcyjną zniżkę! Półkolonie zimowe w Szczecinie poza opieką animatorów i realizacją programu obejmują także wyżywienie (śniadania i obiady), ubezpieczenie NNW oraz nadzór kuratora oświaty.

Półkolonie zimowe w Szczecinie – kto z nich skorzysta?

Zimowe półkolonie organizowane są przez placówki edukacyjne, szkoły i instytucje kultury. Ich oferty dostępne są zarówno w większych, jak i w mniejszych miastach, dlatego turnusy szybko stały się rozwiązaniem problemów z koniecznością zapewnienia dzieciom opieki na czas ferii czy wakacji.

Aktywne półkolonie zimowe przygotowano dla dzieci w wieku od 6 do maksymalnie 12 lat. Program zajęć zawiera różnego rodzaju atrakcje sportowe i zabawy sprawnościowe, ale nie brakuje w nim także typowo integracyjnych aktywności takich jak dyskoteka, ognisko czy wspólne wyjście do kina. Jest to idealna opcja dla pełnych energii maluchów i tych dzieci, które w trakcie roku szkolnego nie miały wystarczającej ilości ruchu. Poza samą zabawą, półkolonie maja pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych: nie tylko pozwalają poprawić kondycję fizyczną, ale także uczą gry zespołowej i komunikacji z innymi ludźmi.

Atrakcje na zimowym turnusie, czyli jakie aktywności zapewniają półkolonie w mieście

Półkolonie zimowe w Szczecinie organizowane są przez doświadczoną kadrę animatorów. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich pociecha znajduje się pod odpowiednią opieką, a dzieci mogą liczyć na niezwykłe chwile wypełnione interesującymi aktywnościami.

Opiekunowie czuwający nad bezpieczeństwem uczestników turnusu wiedzą, jak powinien wyglądać dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Na jeden turnus składa się kilka dni zajęć trwających po kilka godzin dziennie w godzinach pracy. W tym czasie młodzi podopieczni uczestniczą w zaplanowanych atrakcjach – zajęciach sportowych, które pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję fizyczną maluchów oraz tych typowo rozrywkowych, które pomogą dzieciom lepiej się poznać i zintegrować. Co będą robić dzieci na zimowych turnusach? Pójdą na łyżwy, poznają podstawy łucznictwa i strzelectwa, będą wspinać się na ściance wspinaczkowej, zagrają w planszówki, nauczą się samoobrony i pierwszej pomocy, wezmą też udział w zabawach ruchowych i zintegrują się przy ognisku.

 • Kamper przed sezonem
  Kamper przed sezonem

  Przed sezonem podróży kamperem, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie pojazdu, aby zapewnić sobie bezpieczne i komfortowe podróże. Oto lista podstawowych usług serwisowych, które warto przeprowadzić przed sezonem dla kamperów:

  Written on wtorek, 26 marzec 2024 14:35
 • Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?
  Czym zajmuje się agencja reklamowa Allegro?

  Reklama jest siłą napędową każdej firmy, która chce skutecznie dotrzeć do swoich klientów. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z agencjami reklamowymi, które są w stanie zapewnić im profesjonalne i skuteczne działania marketingowe. Jedną z takich agencji jest agencja reklamowa Allegro, która oferuje kompleksowe usługi dla firm różnej wielkości. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym dokładnie zajmuje się taka agencja? Czy jej działania ograniczają się tylko do tworzenia i publikowania reklam?

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:29
 • O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?
  O czym należy pamiętać urządzając konferencję z dala od ośrodków miejskich?

  Urządzanie konferencji poza miastem - kluczowe aspekty

  Written on środa, 20 marzec 2024 16:25
 • Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie
  Niezwykłe miejsca na eventy w Warszawie

  Warszawa, stolica Polski, oferuje niezliczone możliwości organizacji eventów w miejscach, które zachwycają swoją unikalnością i charakterem. Od historycznych pałaców po nowoczesne przestrzenie loftowe, miasto kryje w sobie prawdziwe perły, idealne na każdy rodzaj wydarzenia. Oto przewodnik po najbardziej niezwykłych miejscach na eventy w Warszawie, które sprawią, że Twoje wydarzenie będzie niezapomniane.

  Written on wtorek, 19 marzec 2024 17:11
 • Czym jest service desk?
  Czym jest service desk?

  W erze cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii, pojęcie service desk staje się coraz bardziej powszechne. Ale czy na pewno wiemy, czym jest service desk? Czy zdajemy sobie sprawę z jego roli w świecie IT? Bez względu na to, czy jesteś osobą techniczną czy nie, warto zrozumieć znaczenie tego terminu. Przejdźmy więc przez kilka kluczowych aspektów service desku.

  Written on sobota, 16 marzec 2024 21:59
 • Czy trymery są dobre do cięcia papieru?
  Czy trymery są dobre do cięcia papieru?

  Na rynku dostępne są różnorodne narzędzia do cięcia papieru, jednak nie wszystkie są równie efektywne i precyzyjne. Trymery do cięcia papieru cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Dlaczego?

  Written on czwartek, 07 marzec 2024 13:54
 • Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?
  Jak zorganizować efektywne lekcje pływania dla dzieci i młodzieży?

  Spędzanie wakacji nad wodą, stanowi niewątpliwie ogromną atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pływanie, jest świetną formą aktywności fizycznej, ale także niezwykle ważną umiejętnością, która niejednokrotnie, może uratować życie, podczas korzystania z wodnych akwenów. Dlatego nauka pływania dla dzieci i młodzieży, jest bardzo istotną kwestią. Jednakże, aby te lekcje były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, powinny być dobrze zorganizowane.

  Written on poniedziałek, 04 marzec 2024 07:00
 • Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii
  Rozwijaj karierę w sercu nowej Anglii

  W ostatnich latach rynek pracy w Stanach Zjednoczonych znacząco się zmieniał, a jeden ze stanów, który wyjątkowo przyciąga uwagę, to Connecticut. Jest to miejsce, które oferuje szereg interesujących możliwości dla poszukujących pracy, w tym dla rosnącej społeczności polskiej. Praca w Connecticut charakteryzuje się różnorodnością branż i perspektyw rozwoju, co sprawia, że stan ten jest atrakcyjnym miejscem dla wielu profesjonalistów.

  Written on poniedziałek, 29 styczeń 2024 14:06
 • Adidas dla aktywnych: Jak kupować sprzęt sportowy taniej z kodami rabatowymi?
  Adidas dla aktywnych: Jak kupować sprzęt sportowy taniej z kodami rabatowymi?

  Adidas, będąc jednym z wiodących producentów odzieży i sprzętu sportowego, oferuje szeroką gamę produktów, które mogą zadowolić potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Zakupy sprzętu sportowego mogą jednak być kosztowne, więc wykorzystanie kodów rabatowych to świetny sposób, aby zaoszczędzić na tej niezbędnej inwestycji w zdrowie i dobrą kondycję. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie kupować produkty Adidas taniej, korzystając z kodów rabatowych.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży
  Co można kupić podczas świątecznej wyprzedaży

  Radość, komfort i chęć obdarowywania bliskich prezentami - wszystko to przychodzi na myśl w okresie świątecznym. Okres świąteczny to czas, w którym rodzina i przyjaciele okazują sobie nawzajem wdzięczność, ale może to być również czas trudny finansowo. Świąteczne wyprzedaże są ratunkiem, przychodząc na ratunek w samą porę, aby uratować dzień. Zniżki te są często dość znaczne i stanowią świetną okazję do zaopatrzenia się w szeroką gamę produktów w samą porę na sezon świąteczny. Przedstawiając przegląd szerokiej gamy przedmiotów, które można kupić podczas świątecznych wyprzedaży, ten artykuł pomoże ci w pełni wykorzystać świąteczny szał zakupów.

  Written on środa, 15 listopad 2023 16:50