poniedziałek, 04 kwiecień 2022 11:51

Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

aplikacje mobilne i nasze życie aplikacje mobilne i nasze życie fot: pixabay

Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

Warto jednak podkreślić, że droga, która wiodła aplikacje do miejsca, w którym znajdują się dziś, była długa kręta i zawiła. Dlaczego aplikacje są dziś podstawą naszego cybernetycznego życia i w jaki sposób kształtowały się one przez lata?

Aplikacje mobilne, czyli kwintesencja uniwersalności smartfonów

Kiedy pojawiły się telefony komórkowe, to wówczas ludzie nie mogli nadziwić się ich mobilności i możliwościom jakie dawał przenośny telefon. Co prawa, jeżeli dziś popatrzymy na pierwszy model telefonu komórkowego, to bardziej przypomina on akumulator samochodowy, niż telefon. Wraz z biegiem lat i dalszym rozwojem technologicznym, który postępował bardzo prężenie, telefony komórkowe zaczęły ewoluować. Stały się mniejsze, bardziej poręczne i praktyczne. Następnym etapem, było wprowadzenie kolorowych wyświetlaczy do komórek. Od tego momentu była już prosta droga do pierwszych smartfonów – rokiem przełomowym był rok 2007 kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy iPhone od Apple. Był to krok milowy w ewolucji aplikacji, ponieważ przed smartfonami, aplikacje mobilne były tylko swego rodzaju ciekawostką – zazwyczaj występowały w formie gier kupowanych za pomocą SMSów. Smartfony pokazały jednak, że aplikacje mobilne posiadają nieskończenie duży potencjał i mogą być wykorzystywane w dosłownie każdej formie – od zabawy i rozrywki, aż po biznes i przemysł. Dziś aplikacje mobilne są niezwykle istotne, ponieważ wykorzystujemy je do każdego celu – wystarczy tylko spojrzeć na ilość aplikacji dostępnych w AppStore, czy GooglePlay.

Kto projektuje i tworzy aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne są dziś tak ważną gałęzią branży IT, że tworzeniem i projektowaniem takich aplikacji zajmują się tak zwane Software House. Są to firmy, które mają w swoich szeregach wykwalifikowanych specjalistów od projektowania aplikacji. Coraz większa popularność nowoczesny i innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia, że usługi tworzenia aplikacji są na wagę złota. Jedną z najpopularniejszych agencji tego typu, jest ux agency, która oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, takich jak projektowanie aplikacji, a także profesjonalny react js development.

Aplikacje mobilne to przyszłość, dlatego warto się coraz bardziej do nich przyzwyczajać.