wtorek, 05 październik 2021 11:51

Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

aplikacje mobilne i nasze życie aplikacje mobilne i nasze życie fot: pixabay

Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

Warto jednak podkreślić, że droga, która wiodła aplikacje do miejsca, w którym znajdują się dziś, była długa kręta i zawiła. Dlaczego aplikacje są dziś podstawą naszego cybernetycznego życia i w jaki sposób kształtowały się one przez lata?

Aplikacje mobilne, czyli kwintesencja uniwersalności smartfonów

Kiedy pojawiły się telefony komórkowe, to wówczas ludzie nie mogli nadziwić się ich mobilności i możliwościom jakie dawał przenośny telefon. Co prawa, jeżeli dziś popatrzymy na pierwszy model telefonu komórkowego, to bardziej przypomina on akumulator samochodowy, niż telefon. Wraz z biegiem lat i dalszym rozwojem technologicznym, który postępował bardzo prężenie, telefony komórkowe zaczęły ewoluować. Stały się mniejsze, bardziej poręczne i praktyczne. Następnym etapem, było wprowadzenie kolorowych wyświetlaczy do komórek. Od tego momentu była już prosta droga do pierwszych smartfonów – rokiem przełomowym był rok 2007 kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy iPhone od Apple. Był to krok milowy w ewolucji aplikacji, ponieważ przed smartfonami, aplikacje mobilne były tylko swego rodzaju ciekawostką – zazwyczaj występowały w formie gier kupowanych za pomocą SMSów. Smartfony pokazały jednak, że aplikacje mobilne posiadają nieskończenie duży potencjał i mogą być wykorzystywane w dosłownie każdej formie – od zabawy i rozrywki, aż po biznes i przemysł. Dziś aplikacje mobilne są niezwykle istotne, ponieważ wykorzystujemy je do każdego celu – wystarczy tylko spojrzeć na ilość aplikacji dostępnych w AppStore, czy GooglePlay.

Kto projektuje i tworzy aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne są dziś tak ważną gałęzią branży IT, że tworzeniem i projektowaniem takich aplikacji zajmują się tak zwane Software House. Są to firmy, które mają w swoich szeregach wykwalifikowanych specjalistów od projektowania aplikacji. Coraz większa popularność nowoczesny i innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia, że usługi tworzenia aplikacji są na wagę złota. Jedną z najpopularniejszych agencji tego typu, jest ux agency, która oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, takich jak projektowanie aplikacji, a także profesjonalny react js development.

Aplikacje mobilne to przyszłość, dlatego warto się coraz bardziej do nich przyzwyczajać.

 • Dom z bali czy dom z drewna? Jaka jest różnica?
  Dom z bali czy dom z drewna? Jaka jest różnica?

  Niewątpliwie, drewno jako materiał budowlany posiada mnóstwo zalet oraz niezwykłych cech, którymi nie mogą pochwalić się inne materiały.

  Written on środa, 24 listopad 2021 17:49
 • Kryptowaluta Tron (TRX) – co warto o niej wiedzieć?
  Kryptowaluta Tron (TRX) – co warto o niej wiedzieć?

  Co warto wiedzieć na temat kryptowaluty TRON (TRX)? Czy jest to projekt, który daje duże nadzieje na wzrosty? Czy jest to Altcoin, który może się pochwalić użytecznością w postaci rozwiązywania jakiegoś problemu czy raczej jest to moneta o charakterze spekulacyjnym? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. 

  Written on sobota, 23 październik 2021 11:59
 • Gdzie znaleźć koszulki rowerowe dla fanów Tour de France
  Gdzie znaleźć koszulki rowerowe dla fanów Tour de France

  Kolarski wyścig Tour de France jest jednym z najbardziej znanych sportowych wydarzeń na świecie. Znany jest też on pod nazwą La Grande Boucle lub Le Tour, a jego korzenie sięgają początków XIX wieku, ponieważ pierwszy wyścig odbyła się już w 1903 roku. Co ciekawe, ten wyścig znany na cały świat, odbywa się corocznie, a jedyne przerwy, które nastąpiły w ciągu tych wszystkich lat, to okres działań militarnych podczas pierwszej (1915-1918) i drugiej (1940-1946) wojny światowej.

  Written on piątek, 01 październik 2021 12:05
 • Drewniane krzesła kościelne to dobry biznes
  Drewniane krzesła kościelne to dobry biznes

  Dom Boży jest miejscem, w którym pragniemy być maksymalnie skupieni, by nasza modlitwa była jak najlepsza. Warto jednak zauważyć, że częstym problemem w takich miejscach są niewygodne staroświeckie ławy, które nie tylko nie pozwalają na komfortową modlitwę, ale także rozpraszają podczas coniedzielnej liturgii. Z tego powodu w coraz większej ilości świątyń możemy spotkać nowoczesne krzesła kościelne. Czy takie krzesła naprawdę są tak dobre i wygodne?

  Written on poniedziałek, 20 wrzesień 2021 11:56
 • Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie
  Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

  Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

  Written on wtorek, 05 październik 2021 11:51
 • Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej
  Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej

  Surfowanie po sieci jest dziś tak naturalne, że nawet nie zwracamy uwagi, gdy korzystamy z sieci WWW. Internet stał się dla nas codziennością, dlatego często nie zastanawiamy się w jaki sposób działają dzisiejsze strony internetowe i z jakiego powodu bazy danych są dziś tak ważne. Co ciekawe, nawet gdy kupujemy najtańszy hosting u jakiegokolwiek developera, mamy dostęp w ramach takiego hostingu do bazy danych, których najczęściej zwykli użytkownicy po prostu nie używają. W jaki sposób działają bazy danych i czym właściwie one są?

  Written on poniedziałek, 30 sierpień 2021 11:46
 • Jak napisać profesjonalne CV?
  Jak napisać profesjonalne CV?

  Coraz większa ilość osób zdaje sobie sprawże z tego, że jakość naszego CV realnie wpływa na prawdopodobieństwo zatrudnienia w konkretnej branży. Czasy, kiedy wystarczyło przyjść do pracy i porozmawiać z kierownikiem, czy dyrektorem już dawno się skończyły, dlatego też coraz większa ilość osób szuka informacji o tym, w jaki sposób napisać profesjonalne CV, które realnie zwiększy szanse na znalezienie jakiegoś zatrudnienia. Co musi znaleźć się w takim CV i dlaczego jest to tak istotne podczas szukania pracy?

  Written on poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:34
 • Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony
  Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

  Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

  Written on wtorek, 07 wrzesień 2021 11:30