sobota, 30 kwiecień 2022 09:55

Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?

producent wobblerów producent wobblerów pixabay

Prowadzenie sklepu spożywczego rządzi się swoimi prawami. Sposobów na promocję jest wiele, a większość z nich odbywa się metodą stacjonarną. Internet w kontekście sklepu spożywczego nie jest bardzo przydatną rzeczą.

Co prawda, prowadząc sklep na zasadach franczyzy sprawdzi się, ponieważ spore marki inwestują w reklamę internetową, co daje im ogromne zasięgi. 

Będąc jednak przedsiębiorcą i prowadząc swój prywatny sklep spożywczy na przedmieściach, uwaga klienta musi zostać przyciągnięta nieco inaczej. Korzysta się wtedy z wielu standardowych metod, lecz nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele elementów reklamowych mijamy chodząc po sklepie, nawet o tym nie wiedząc. Każda, nawet mała rzecz wpływa na podświadomość konsumenta, przez co decyduje się on na wybranie któregoś produktu.

Promocja z zewnątrz

Aby zacząć w ogóle myśleć o elementach przyciągających uwagę w sklepie, najpierw należy postarać się o ściągnięcie do siebie klientów. Może się to wydawać niepozorne, jednak duża część konsumentów zwraca uwagę na wiszące na budynku sklepu banery z promocjami. Ważne jest to szczególnie w miejscach, w których spotyka się duże zagęszczenie sklepów. Taki element promocji jest w stanie przyciągnąć zarówno klientów przemieszczających się samochodem, jak i tych zastanawiających się nad wyborem konkretnej placówki do zrobienia zakupów. 

Istotne jest jednak, aby taki baner był prawidłowo zrobiony. Musi być on przejrzysty i rzucać się w oczy. Najlepiej wykorzystać w tym celu białe tło i to na nim umieścić grafikę. Nie starajmy się wrzucać na siłę jak największej ilości ofert do jednej grafiki. Najlepiej jest na banerze umieścić dwa, trzy lub maksymalnie cztery produkty objęte promocją. 

Co przyciąga uwagę konsumentów wewnątrz sklepu?

Klient przychodzący do sklepu na zakupy nastawiony jest na dużą liczbę promocji, a także coraz częściej na zakup zdrowej żywności. Musimy więc skupić się na odpowiednim przyozdobieniu regałów z produktami. Istotną kwestią są w tym wypadku cenówki. Większość placówek sprzedażowych wykorzystuje do ich produkcji kolor biały. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, symbolizuje ono standard. Lepszym rozwiązaniem okaże się kolor żółty. Mimo, że taką barwą oznaczone będą wszystkie produkty, to i tak sprawia to wrażenie okazyjnej ceny. Oczywiście, wszelkiego rodzaju rabaty i promocje powinny być symbolizowane pomarańczowym lub czerwonym kolorem cenówki.

Doskonałym narzędziem do przyciągania wzroku klienta są kiwaki. Niemal każdy producent wobblerów potwierdza, że taki element jest doskonałym sposobem promocji konkretnego produktu. Przy jego użyciu można wskazać zarówno bardzo korzystną cenę, ale także ważne cechy sprzedawanego towaru. Istotne jest jednak, aby nie przesadzać z częstotliwością mocowania wobblerów na półkach.

Pozytywna opinia o sklepie – jak o to zadbać?

Nie poruszając kwestii obsługi sklepowej, istnieje kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę chcąc polepszyć wizerunek swojego sklepu w oczach klientów. Przede wszystkim, ważne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni między regałami. Powinniśmy kierować się przejrzystością, a nie upychać wszystko w celu pomieszczenia jak największej ilości towaru.

Porządek powinien panować także na samych regałach. Kluczowe jest wymienianie cenówek, a także umieszczanie produktów bezpośrednio nad nimi. Nie możemy dopuścić do tego, aby różne produkty się ze sobą wymieszały. Wszystko musi być ustawione jeden po drugim.

 • Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!
  Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych? Agencja eventowa podpowiada, jak przygotować event roku!

  Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy.

  Written on czwartek, 19 maj 2022 15:08
 • ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?
  ETF a płynność – co trzeba wiedzieć?

  Choć fundusze ETF dopiero zyskują na popularności, to wielu inwestorów dostrzega ich potencjał i chętnie dodaje je do swoich portfeli inwestycyjnych. Zanim jednak podejmą taką decyzję, często analizują oni wybrane ETF-y pod względem płynności. Dlaczego?

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:29
 • Worki do odkurzacza Budget
  Worki do odkurzacza Budget

  Worki do odkurzacza są nieodzownym akcesorium, które po prostu musi posiadać każdy użytkownik tradycyjnego odkurzacza domowego.

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 16:12
 • Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?
  Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?

  Prowadzenie sklepu spożywczego rządzi się swoimi prawami. Sposobów na promocję jest wiele, a większość z nich odbywa się metodą stacjonarną. Internet w kontekście sklepu spożywczego nie jest bardzo przydatną rzeczą.

  Written on sobota, 30 kwiecień 2022 09:55
 • Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu
  Skup aut za gotówkę, czyli dlaczego warto sprzedać używane auto do skupu

  Szybka i bezproblemowa transakcja oraz gotówka od ręki? Sprzedaż samochodu nigdy nie była tak prosta! Zapomnij o samodzielnym szukaniu kupca i postaw na sprawdzony skup samochodów, dzięki któremu błyskawicznie pozbędziesz się problemu.

  Written on poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:29
 • Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony
  Kamizelki taktyczne, czyli kwintesencja maksymalnej ochrony

  Kamizelka kuloodporna jest od niemalże 120 lat najpopularniejszym sposobem na ochronę przed pociskami z karabinów i pistoletów. Choć główne jej założenie jest niezmienne, tak sama technologia w jakiej kamizelki kuloodporne są wykonywane, bardzo mocno poszła do przodu. Dziś kamizelki kuloodporne to nie toporne i ciężkie zbroje, tylko lekkie, elastyczne kamizelki kuloodporne, które są w stanie zatrzymać naprawdę potężne pociski. W jaki sposób zbudowana jest współczesna kamizelka kuloodporna i jak zatrzymuje ona pociski?

  Written on wtorek, 05 kwiecień 2022 07:21
 • Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie
  Jak aplikacje mobilne zmieniają nasze życie

  Każdy z nas korzysta z co najmniej 5 aplikacji każdego dnia. Co ciekawe, to właśnie aplikacje mobilne stały się dziś fundamentem smartfonów. Dzięki aplikacjom możemy płacić online, komunikować się z najbliższymi, przeglądać zdjęcia przyjaciół , czy zamawiać jedzenie przez internet – innymi słowy, aplikacje mobilne to dziś podstawa naszego cybernetycznego świata.

  Written on poniedziałek, 04 kwiecień 2022 11:51
 • Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej
  Baza danych, czyli fundament każdej strony internetowej

  Surfowanie po sieci jest dziś tak naturalne, że nawet nie zwracamy uwagi, gdy korzystamy z sieci WWW. Internet stał się dla nas codziennością, dlatego często nie zastanawiamy się w jaki sposób działają dzisiejsze strony internetowe i z jakiego powodu bazy danych są dziś tak ważne. Co ciekawe, nawet gdy kupujemy najtańszy hosting u jakiegokolwiek developera, mamy dostęp w ramach takiego hostingu do bazy danych, których najczęściej zwykli użytkownicy po prostu nie używają. W jaki sposób działają bazy danych i czym właściwie one są?

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 11:51
 • Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie
  Dostępna w szerokim wyborze praca w Olsztynie

  Gdy chcemy doprowadzić do tego, że tematyka odnajdywania atrakcyjnych ofert pracy okaże się o wiele bardziej sprzyjająca znalezieniu dobrego zajęcia, to z pewnością warto ugruntować swoją orientację w możliwościach niesionych przez aktualizowane codziennie zasoby

  Written on sobota, 02 kwiecień 2022 10:38
 • Jak napisać profesjonalne CV?
  Jak napisać profesjonalne CV?

  Coraz większa ilość osób zdaje sobie sprawże z tego, że jakość naszego CV realnie wpływa na prawdopodobieństwo zatrudnienia w konkretnej branży. Czasy, kiedy wystarczyło przyjść do pracy i porozmawiać z kierownikiem, czy dyrektorem już dawno się skończyły, dlatego też coraz większa ilość osób szuka informacji o tym, w jaki sposób napisać profesjonalne CV, które realnie zwiększy szanse na znalezienie jakiegoś zatrudnienia. Co musi znaleźć się w takim CV i dlaczego jest to tak istotne podczas szukania pracy?

  Written on piątek, 01 kwiecień 2022 11:51