sobota, 30 kwiecień 2022 09:55

Reklama produktów w sklepie spożywczym - jak zwrócić uwagę klienta?

producent wobblerów producent wobblerów pixabay

Prowadzenie sklepu spożywczego rządzi się swoimi prawami. Sposobów na promocję jest wiele, a większość z nich odbywa się metodą stacjonarną. Internet w kontekście sklepu spożywczego nie jest bardzo przydatną rzeczą.

Co prawda, prowadząc sklep na zasadach franczyzy sprawdzi się, ponieważ spore marki inwestują w reklamę internetową, co daje im ogromne zasięgi. 

Będąc jednak przedsiębiorcą i prowadząc swój prywatny sklep spożywczy na przedmieściach, uwaga klienta musi zostać przyciągnięta nieco inaczej. Korzysta się wtedy z wielu standardowych metod, lecz nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele elementów reklamowych mijamy chodząc po sklepie, nawet o tym nie wiedząc. Każda, nawet mała rzecz wpływa na podświadomość konsumenta, przez co decyduje się on na wybranie któregoś produktu.

Promocja z zewnątrz

Aby zacząć w ogóle myśleć o elementach przyciągających uwagę w sklepie, najpierw należy postarać się o ściągnięcie do siebie klientów. Może się to wydawać niepozorne, jednak duża część konsumentów zwraca uwagę na wiszące na budynku sklepu banery z promocjami. Ważne jest to szczególnie w miejscach, w których spotyka się duże zagęszczenie sklepów. Taki element promocji jest w stanie przyciągnąć zarówno klientów przemieszczających się samochodem, jak i tych zastanawiających się nad wyborem konkretnej placówki do zrobienia zakupów. 

Istotne jest jednak, aby taki baner był prawidłowo zrobiony. Musi być on przejrzysty i rzucać się w oczy. Najlepiej wykorzystać w tym celu białe tło i to na nim umieścić grafikę. Nie starajmy się wrzucać na siłę jak największej ilości ofert do jednej grafiki. Najlepiej jest na banerze umieścić dwa, trzy lub maksymalnie cztery produkty objęte promocją. 

Co przyciąga uwagę konsumentów wewnątrz sklepu?

Klient przychodzący do sklepu na zakupy nastawiony jest na dużą liczbę promocji, a także coraz częściej na zakup zdrowej żywności. Musimy więc skupić się na odpowiednim przyozdobieniu regałów z produktami. Istotną kwestią są w tym wypadku cenówki. Większość placówek sprzedażowych wykorzystuje do ich produkcji kolor biały. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, symbolizuje ono standard. Lepszym rozwiązaniem okaże się kolor żółty. Mimo, że taką barwą oznaczone będą wszystkie produkty, to i tak sprawia to wrażenie okazyjnej ceny. Oczywiście, wszelkiego rodzaju rabaty i promocje powinny być symbolizowane pomarańczowym lub czerwonym kolorem cenówki.

Doskonałym narzędziem do przyciągania wzroku klienta są kiwaki. Niemal każdy producent wobblerów potwierdza, że taki element jest doskonałym sposobem promocji konkretnego produktu. Przy jego użyciu można wskazać zarówno bardzo korzystną cenę, ale także ważne cechy sprzedawanego towaru. Istotne jest jednak, aby nie przesadzać z częstotliwością mocowania wobblerów na półkach.

Pozytywna opinia o sklepie – jak o to zadbać?

Nie poruszając kwestii obsługi sklepowej, istnieje kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę chcąc polepszyć wizerunek swojego sklepu w oczach klientów. Przede wszystkim, ważne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni między regałami. Powinniśmy kierować się przejrzystością, a nie upychać wszystko w celu pomieszczenia jak największej ilości towaru.

Porządek powinien panować także na samych regałach. Kluczowe jest wymienianie cenówek, a także umieszczanie produktów bezpośrednio nad nimi. Nie możemy dopuścić do tego, aby różne produkty się ze sobą wymieszały. Wszystko musi być ustawione jeden po drugim.

 • Jak zorganizować event marketingowy?
  Jak zorganizować event marketingowy?

  Długotrwałe relacje z klientami, większa sprzedaż i budowa wizerunku marki – takie korzyści przynosi profesjonalnie przygotowany event marketingowy. Na czym polega ta forma promocji i jakie rodzaje eventów wyróżniamy? W jaki sposób zorganizować wydarzenie dla swoich klientów? Zapraszamy do lektury.

  Written on wtorek, 06 grudzień 2022 07:19
 • Hurtownia tkanin, jaką wybrać?
  Hurtownia tkanin, jaką wybrać?

  Jeśli szyjesz lub projektujesz ubrania albo artykuły do mieszkania, na pewno potrzebujesz stabilnego miejsca zakupu tkanin.

  Written on poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:45
 • Co to jest awaria samochodu?
  Co to jest awaria samochodu?

  Awaria samochodu ma miejsce, gdy samochód przestaje działać z powodu jakiejś mechanicznej lub elektrycznej awarii. Najczęstszymi przyczynami awarii samochodu są awarie mechaniczne, takie jak przebita opona, awaria silnika lub skrzyni biegów. W przypadku rozładowania akumulatora lub awarii alternatora mogą wystąpić awarie elektryczne.

  Written on sobota, 26 listopad 2022 19:19
 • Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować
  Jesteś studentem i chcesz dorobić? Sprawdź, gdzie warto pracować

  Studenci często mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwalałaby im łączyć obowiązki zawodowe z nauką. Bardzo ważne są również zarobki - powinny pozwolić na samodzielne utrzymanie się.

  Written on czwartek, 24 listopad 2022 11:16
 • Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje
  Wynajem samochodów – auto zawsze się przydaje

  Wynajem samochodów to usługa, która ma mnóstwo zalet. Wielu decyduje się na wypożyczenie auta, ponieważ:

  Written on sobota, 19 listopad 2022 11:48
 • Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?
  Pomoc drogowa i auto holowanie Świecko – na jakie wsparcie w trasie mogą liczyć kierowcy?

  Awaria samochodu, stłuczka czy wypadek to sytuacje, które mogą spotkać w drodze każdego kierowcę. Zdarzenia drogowe są nie do przewidzenia, jednak możemy dobrze przygotować się na problemy z samochodem.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 16:10
 • Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?
  Jak wybrać odpowiedni serwis samochodowy i dlaczego są one ważniejsze niż kiedykolwiek?

  Branża serwisów samochodowych i pomocy drogowej istnieje od dawna, ale wraz z rozwojem technologii, wybór odpowiedniego serwisu samochodowego jest ważniejszy niż kiedykolwiek.

  Written on niedziela, 13 listopad 2022 12:38
 • 2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć
  2 zalety pomocy drogowej, o których powinieneś wiedzieć

  Sprawne usuwanie skutków zdarzenia drogowego to konieczność, kiedy podróż przerwie awaria lub wypadek. Profesjonalnym wsparciem służy pomoc drogowa oferująca usługi dopasowane do okoliczności zdarzenia oraz potrzeb kierowcy.

  Written on poniedziałek, 07 listopad 2022 11:45
 • Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej
  Dlaczego już dziś powinieneś zacząć korzystać z dobrej pomocy drogowej

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń związanych z jazdą. Czasami możemy mieć przebitą oponę lub nasz samochód może się zepsuć w trasie i musisz zjechać na pobocze. Dobrą wiadomością jest to, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc i upewnić się, że wrócimy na naszą drogę tak szybko, jak to możliwe.

  Written on wtorek, 25 październik 2022 13:23
 • Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?
  Co powinieneś zrobić, jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy?

  Zawsze powinieneś wezwać pomoc drogową, jeśli masz wypadek samochodowy. Możesz zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby powiadomić ich o zdarzeniu, a oni również będą mogli udzielić Ci porady i pomocy.

  Written on piątek, 21 październik 2022 15:02